Boullier: Přesunutí testu mladíků na červenec je nesmysl, ale zúčastníme se

Tým Lotus nepovažuje přesunutí testu mladých talentů doprostřed sezóny za šťastný nápad a doufá, že tuto změnu nakonec zruší počasí.
Boullier: Přesunutí testu mladíků na červenec je nesmysl, ale zúčastníme se

Týmy si můžou letos vybrat, jestli budou s mladými jezdci testovat v červenci v Silverstonu nebo stejně jako loni na konci roku v Abú Zabí. Podle šéfa týmu Lotus Erica Boulliera je to ale chyba.

"Je to zklamání," řekl pro Autosport. "Podporuji test mladých talentů a Abú Zabí bylo podle mě perfektní. V té době mají mladí jezdci po sezóně a můžete jim uspořádat test v teple, na hezkém místě a nabídnout jim změnu."

Test uprostřed sezóny je podle Boulliera nevhodný právě kvůli mladým jezdcům. "Hodně jsme o tom diskutovali a já byl proti, hlavně kvůli zmíněným důvodům. Podle mě je naprostým nesmyslem testovat s mladými jezdci v červenci, když jsou všichni mladíci uprostřed svých sezón, soustředění na své závody a šampionáty. V tom je nemůžeme rušit. Je to zcela chybné načasování," vysvětloval.

"Také je tu další problém, když uděláte tento test uprostřed sezóny, musíte si uvědomit, že týmy k němu budou přistupovat jinak, protože to pro ně bude další příležitostí vyvíjet auto a nasadit nové díly."

Ovšem i když Lotus s červencovými testy nesouhlasí, z hlediska nákladové efektivity mu nezbývá jiná možnost, než se jich zúčastnit.

"Když si mám vybrat mezi testem v Abú Zabí pro mladé jezdce, který je důležitý pro mě, a Silverstonem, tak si samozřejmě musím vybrat to, co je nejlepší pro tým, a to je Silverstone," přiznal Boullier. "Ale byl bych rád, kdyby pršelo, abychom se vrátili k původnímu plánu, který je pro mě ten normální."

Týmy se totiž můžou rozhodovat až od začátku testu v Silverstonu, kde s mladíky vyjedou. Pokud tedy bude v Británii špatné počasí, očekává se, že si všichni raději počkají na Abú Zabí. V současnosti ale mají v plánu jezdit až v Yas Marině jen týmy Red Bullu.

Další článek: Jako žena pomáhám zaujmout partnery Williamsu, přiznává Wolffová