Boullier odchází z Lotusu zřejmě do McLarenu, nahradí ho Lopez

Dramatický zlom nastal u týmu Lotus. Eric Boullier skončil v roli šéfa týmu podle všeho proto, že přestoupil k McLarenu.
Boullier odchází z Lotusu zřejmě do McLarenu, nahradí ho Lopez

Přitom Boullier v závěru loňské sezóny popíral, že by měl v úmyslu Lotus opustit a věrnost Enstonu deklaroval přímo zaměstnancům továrny. Karta se ale obrátila a teď odchází, podle zatím nepotvrzených informací na Whitmarshovo místo v McLarenu. Potvrzení by mohlo přijít už dnes při představení nového vozu.

Vedení stáje Lotus se po Boullierovi ujme majitel Gérard Lopez. "Lotus F1 nikdy nestál na místě a my míříme do slibné a vzrušující sezóny 2014 s inovativním vozem, novými partnery a novou manažerskou strukturou v Enstonu. V poslední letech jsme dosáhli skvělých věcí a musíme na této cestě pokračovat," řekl.

Do vedení představenstva týmu byl oficiálně nominován Andy Ruhan. Lotus využil této zprávy také pro oznámení nového sponzora YotaPhone.

Diskuze (213) Další článek: Juncadella získal místo třetího pilota Force Indie
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00