Boullier o Räikkönenovi: Byl to risk, který vyšel

Šéf týmu Lotus Eric Boullier přiznal, že si nebyl jistý, jestli se Kimi Räikkönen dokáže po dvouleté absenci vrátit do formy. Teď už to ví.
Boullier o Räikkönenovi: Byl to risk, který vyšel

Räikkönen se letos vrátil do formule 1 po dvou letech závodění v rallye. "Byl to risk, protože po dvou letech nikdy nevíte, zvlášť když se podíváte na jezdce, kteří se do formule 1 vrátili po přestávce a nebyli moc úspěšní," uvedl Boullier pro Daily Mail.

Šéf enstonské stáje věří, že k dobrým výkonům, které Fin podává, pomohlo prostředí, které mu Lotus připravil.

"Také jsme měli štěstí, že jsme Kimimu porozuměli, proč by mohlo být těžké s ním pracovat a proč v minulosti reagoval takovým či jiným způsobem. Takže jsme mu připravili prostředí, které potřeboval, aby o něj bylo postaráno."

Räikkönen je povahově jiný než většina ostatních jezdců, proto také vyžaduje odlišný přístup.

"Kimi je charakter a má svoji osobnost, to je potřeba respektovat. Je to ten typ člověka, který dokáže být velmi soustředěný na svou práci. Je velmi profesionální a může mít velmi dobré výsledky."

"Vy musíte zajistit, že ho nebude moc věcí rozptylovat, pak bude spokojeně závodit. A když spokojeně závodí, má výsledky," dodal.

Räikkönenova forma zaujala napříč paddockem a objevily se spekulace, že by mohl na konci sezóny změnit působiště, zmiňováno bylo dokonce i Ferrari. Boullier to ale znovu rázně odmítl. "Má s námi dvouletou smlouvu, takže konec historek."

Další článek: Alonso: Nastává klíčová fáze šampionátu, kandidáti na titul začnou ubývat

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“