Boullier: Není to jen o bodech, Button nemá nic jisté

Z kraje příštího týden bychom se mohli dozvědět jezdeckou sestavu McLarenu pro příští rok a také odpověď na otázku, zda zůstane Jenson Button ve formuli 1.
Boullier: Není to jen o bodech, Button nemá nic jisté

Mezi Buttonem a Magnussenem to bylo velmi vyrovnané z hlediska kvalifikací. Button měl lepší skóre (10:9), Magnussen zase lepší průměrnou pozici (8,2 oproti Buttonově 8,5).

V bodech už to ale bylo výrazně ve prospěch mistra světa z roku 2009. Button získal 126 ze 181 bodů McLarenu, což je více než 69%. V předešlém roce byl rozdíl mezi Buttonem a Pérezem menší (59%), přesto musel Mexičan odejít. Na druhou stranu Magnussen absolvoval teprve první sezónu v F1.

Podle Erica Boulliera podobné úvahy nemají smysl. „Kdyby to bylo o statistikách, tak by to bylo jednoduché,“ vysvětlil Boullier Autosportu. „Mohl bych vzít kalkulačku a udělat to rozhodnutí, ale o tom to není.“ Boullier a McLaren už prý výběr jezdců komentoval dost a jasně řekli, že rozhodnutí padne někdy po 1. prosinci. Více k tomu proto říct nechtějí.

Ron Dennis nechce o jezdcích rozhodnout sám, mělo by to být rozhodnutí celého vedení McLarenu (obdoby představenstva). Podle Autosportu je Woking rozdělen na dvě části. Dennis preferuje Magnussena, protože je lepší volbou pro budoucnost. Někteří jiní ale preferují Buttona a pro něj se měl vyjádřit zřejmě také Alonso.

Další článek: Mattiacci: Vettel je dárek na rozloučenou

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.