Boullier: Na druhý tým Hondy je příliš brzy

Ačkoliv je možnost B-týmu jak pro McLaren, tak pro dodavatele motorů Hondu atraktivní, je podle Erica Boulliera příliš brzy na to uvažovat nad tím v současné situaci.
Boullier: Na druhý tým Hondy je příliš brzy

Honda se pro letošní rok do Formule 1 vrátila jako výhradní dodavatel motorů pro McLaren. Toto spojení bylo ve F1 už v letech 1988-1992. Pro příští rok pak Honda nevyloučila, že by dodávala motory dalšímu týmu.

Nicméně po obtížném vstupu, kdy v devíti závodech vybojovali Jenson Button s Fernandem Alonsem dohromady pouze pět bodů, se závodní ředitel McLarenu obává, jestli by B-tým byl dobrý nápad.

„Teoreticky bych řekl, že ano, protože sdílíte tu bolest,” řekl Boullier.

„Pro Hondu by to byl každý víkend dvojnásobek ujeté vzdálenosti. Realitou ale je, že byste museli mít druhý tým uvnitř Hondy. To znamená postavit dvakrát víc motorů, dvojnásobek místa, dvakrát více lidí, kteří by cestovali.”

„Dnes by to pro mě mohlo představovat velké rozptýlení, což je risk, který v tuto chvíli nechceme podstoupit.”

Honda chce dodávat pohonné jednotky dalšímu týmu

Honda chce dodávat pohonné jednotky dalšímu týmu

„Prioritou je pro mě zajistit, že motory Honda budou co nejdříve výkonnostně na úrovni Mercedesu. Pak přijde otázka B-týmu.”

Boullier rovněž věří, že samotný úspěch motorů Honda na trati přiláká další zájemce z řad týmů.

„Když začneme zítra vyhrávat závody, tak jsem si jistý, že tu budou tři čtyři týmy, které by si chtěly motory Honda koupit. Pak to pro ně bude dobré i z komerčního hlediska.”

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Riccardo: Přestaňte trestat přešlapy, vraťte nám kačírky

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00