Boullier musí do konce října vědět, zdali může s Kubicou počítat

V opačném případě by se musel poohlédnout po nějaké plnohodnotné náhradě. Tým z Enstone potřebuje dva schopné jezdce, kteří posunou jeho vozy vpřed.
Boullier musí do konce října vědět, zdali může s Kubicou počítat

V pátek jsme vás informovali o tom, že by se měl Robert Kubica po dlouhé rekonvalescenci konečně vrátit v říjnu za volant. Nedávno úspěšně absolvoval poslední operaci a jeho zdravotní stav se velmi rychle lepší. Zdali to ale bude stačit na to, aby se objevil na startovním roštu v nové sezoně F1, zůstává otázkou. Šéf Renaultu je ochotný dát Polákovi čas do konce října, pokud by se ale ukázalo, že Kubica stále ještě není v pořádku, musel by najít jiného jezdce.

"Mým problémem je, že si nemohu dovolit minout příležitost mít Roberta zpátky, ale současně musím hájit zájmy týmu," řekl Boullier Autosportu. "Musím definovat nejlepší možné jezdecké složení nebo alespoň nejlepší takové, jaké si mohu dovolit. Budu přizpůsobivý, protože mám Roberta opravdu rád a jemu stojí za to být zpátky. Ale v půlce nebo na konci října musím mít jasné informace, i kdyby tu stále ještě bylo potřeba na tom zapracovat," vysvětlil Boullier své současné dilema.

Je si zároveň vědom, že pro Poláka nebude snadné dostat se zpět do vrcholné formy: "Nečekám, že bude tak rychlý jako minulý rok, protože když jste mimo závodění jeden rok, je těžké se vrátit. A na vrcholu toho všeho máte takovouto ošklivou nehodu. Není to lehké, ale potřebuji porozumět tomu, jestli to dokáže."

Diskuze (10) Další článek: Trulli prodloužil s Lotusem do konce příští sezony