Boullier: McLaren mi umožní se soustředit na práci bez vedlejších starostí

Eric Boullier naznačil, že jedním z hlavních důvodů jeho přestupu z Lotusu do McLarenu byly problémy, kterým musel v Enstonu čelit.
Boullier: McLaren mi umožní se soustředit na práci bez vedlejších starostí

Pod Boullierovým vedením dokázal Lotus bojovat o přední pozice a ohrožovat první trojici v šampionátu. Na nedostatek úspěchů si tedy tým nemohl stěžovat, přesto se Francouz rozhodl pro místo závodního ředitele McLarenu.

"Je to nová výzva v solidní a velké struktuře, která možná není snadná, ale je to příležitost, kterou si nemůžete nechat utéct," uvedl pro Auto Hebdo.

"Budu se moct stoprocentně soustředit na jádro své práce, na to, co dělám rád, aniž by mě rozptylovaly dodatečné problémy."

Boullierovi tak evidentně vadily finanční potíže, se kterými se Lotus potýkal. A to ne z hlediska jeho mzdy, ale z pohledu navazujících problémů, jako byly nevyplacený plat Kimiho Räikkönena a zpožděný vývoj vozu, které byly nepříjemné nejen interně, ale také externě, protože je musel opakovaně vysvětlovat v médiích.

Další článek: Kovalainenovi Lotus uškodil, přiznal Fernandes

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00