Boullier má obavy z vleklého jednání s Quantumem, jezdci nebudou čekat

Šéf Lotusu Eric Boullier má pocit, že by Genii mělo coby majitel týmu uzavřít budoucnost, protože hrozí, že se nejlepší jezdci otočí k Enstonu zády.
Boullier má obavy z vleklého jednání s Quantumem, jezdci nebudou čekat

Lotus slibuje uzavření partnerské dohody s Quantumem Motorsports (dříve Infinity Racing) už měsíce, smlouva mu má přinést významné finanční prostředky.

Ale opakované odklady začínají být podle Boulliera nebezpečné, Räikkönen by nemusel být jediný, kdo nechce čekat. "Každým dnem dosahujeme pokroku, ale pořád čekáme a jsou tu také problémy s načasováním," řekl Autosportu.

"Je na Genii Capital, aby to uzavřelo, ale už se to táhne velmi dlouho. Tak to vidím já. Začíná se to táhnout moc dlouho, teď potřebujeme rozhodnutí."

Uzavřít jezdeckou sestavu pro příští rok chce totiž Lotus až poté, co podepíše či nepodepíše s Quantumem. Pokud nový partner nepřinese peníze, místo preferovaného Hülkenberga by se vedle Grosjeana mohl postavit Maldonado. Francouz sice má platnou smlouvu na příští rok, ale ta ještě podléhá schválení majitelů.

Na druhé straně Boullier chápe, že chce Genii dojednat co nejlepší podmínky. "Strategií je na základě přání Genii tým zlepšit a udělat krok dopředu. Tato dohoda by mohla zajistit financování na několik let a možná dokonce ho povýšit o úroveň výš, o to se snaží."

"Ale pokud nám to časově nebo z jiného důvodu nevyjde s jezdci, musíme najít řešení, třeba i krátko nebo střednědobé, aby náš byznys fungoval dál."

Další článek: Vztah s Alonsem je zcela v pořádku, dušuje se Ferrari

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00