Boullier hájí Grosjeana: Má právo dělat chyby

Romain Grosjean měl v Monaku nehodu hned po startu a neviděl ani konec prvního kola. Šéf týmu Eric Boullier se ale domnívá, že Francouz dělá běžné nováčkovské chyby.
Boullier hájí Grosjeana: Má právo dělat chyby

Grosjean měl letos problémy v úvodních kolech závodů už několikrát. V Austrálii kolidoval hned po startu s Maldonadem, v Malajsii brzy kolidoval s Schumacherem a po smyku vypadl, a v Monaku se znovu potkal s Schumacherem po startu, což znamenalo konec v první zatáčce.

"Co se týče Romaina, není na co se vymlouvat, ale chci říct jednu věc," uvedl šéf Lotusu Boullier pro Autosport. "Všichni jezdci kolem něj odjeli milióny testovacích kilometrů a mnoho závodů. On je pořád ve svém prvním roce, takže má na to právo (dělat chyby)."

"Myslím, že na začátečníka odvádí úžasnou práci. Nikomu na roštu, kdo začal svoji kariéru ve formuli 1 bez testování, se nedaří tak jako jemu."

Boullier však nezastírá, že z víkendu v Monaku nadšený není. Zvlášť proto, že Grosjean, kterému se dařilo víc než Räikkönenovi, vypadl tak brzy.

"Jsem zklamaný. Po dvou dobrých víkendech jsme nevěděli, co tu můžeme očekávat, takže bylo příjemným překvapením, že tu jeden z našich jezdců bojoval vpředu," dodal.

Další článek: Webber si vítězstvím v Monaku řekl o prodloužení smlouvy