Boullier: D’Ambrosiovi brání v návratu do závodní sedačky dinosauři

Jérôme D’Ambrosio nepatří mezi jezdce s bohatými sponzory, proto je obtížné mu sehnat závodní kokpit. Eric Boullier je ale přesvědčený, že si ho Belgičan zaslouží.
Boullier: D’Ambrosiovi brání v návratu do závodní sedačky dinosauři

D’Ambrosio absolvoval svoji první sezónu ve formuli 1 loni u Virginu, ale poté musel uvolnit místo Charlesu Picovi. Je veřejným tajemstvím, že hlavním důvodem byly peníze. D’Ambrosio moc sponzorů nemá, a proto se letos musel spokojit s místem záložního pilota u Lotusu.

"Jérôme má své místo na roštu, ale příležitosti chybí a dokud dinosauři formule 1 neopustí paddock, moc toho nedokážeme," řekl šéf Lotusu Eric Boullier pro Le Soir. Boullier je zároveň šéfem společnosti Gravity, která se stará a management belgického jezdce.

A kdo jsou zmínění dinosauři? Boullier to neupřesnil, ale pokud se podíváme na startovní rošt, tak čtveřici nejstarších tvoří Schumacher, Webber, de la Rosa a Kartykejan. A vzhledem k tomu, co šéf Lotusu dodal, se dá předpokládat, že měl na mysli především Schumachera a Webbera, protože jejich odchody by znamenaly přestupy v té části startovního roštu, do které Belgičan míří.

"Peníze nejsou nejdůležitější. Raději budu vážit svá slova, čím víc jich bude, tím atraktivnější Jérôme bude pro týmy středu pole. Vrátit se do týmu z konce startovního roštu by nemělo žádný smysl."

D’Ambrosio během svého prvního roku v závodní sedačce zanechal dobrý dojem a zájem o něj je, i když nemá víc sponzorů než dřív. "Důkazem budiž skutečnost, že si dva týmy s námi dohodly jednání na tento víkend ve Spa," prozradil jezdcův manažer Benjamin Mignot.

"I když dobře vědí, že Jérôme nemá víc peněz než loni. Jeho image tedy zůstává dobrá. Mimochodem, když jeho jméno bylo v jednu chvíli zmiňováno v souvislosti s nahrazením Massy u Ferrari, nebylo to zcela smyšlené!"

Další článek: McLaren si je jistý zářnou budoucností s Mercedesem

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
17:55 | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
13:12 | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.