Boullier: D'Ambrosio bude téměř jistě příští rok závodit pro Virgin

Belgický pilot Jérôme d'Ambrosio je blízko k podpisu smlouvy s týmem Virgin Racing. Zbývá dořešit jen detaily, kontrakt by měl být uzavřen do konce sezóny.
Boullier: D

D´Ambrosio jezdí pravidelně pro Virgin Racing v pátečních trénincích a smlouvu s tímto týmem pro něj vyjednává společnost Gravity, v jejímž vedení stojí šéf týmu Renault Eric Boullier. "Z 95 procent jsme uzavřeli finanční stránku," řekl Francouz pro Het Nieuwsblad. "Co se týče zbylých pěti procent, je to otázka několika málo dní."

"Pak půjdeme k Virginu, týmu, který nám v září předložil konkrétní nabídku na rok 2011, a za jeho sponzory, kteří také chtějí vědět, jak to vypadá s příštím rokem. Smlouvu bych chtěl mít podepsanou v kapse před posledním závodem v Abú Zabí."

Pokud D´Ambrosio skutečně podepíše smlouvu na závodní sedačku s Virginem, velmi pravděpodobně to bude na úkor Lucase di Grassiho, jehož nahrazuje ve volných trénincích. Druhým pilotem týmu by měl zůstat Timo Glock.

Další článek: Vettelovi selhala v motoru ojnice, tým stále neví proč

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.