Boullier byl ve formuli 1 na zkoušku. Obstál a pokračuje

Eric Boullier převzal vedení týmu Renault po Flaviu Briatorem a nebyl si jistý, zda uspěje. Dal si proto rok na zkoušku. Nakonec překonal očekávání.
Boullier byl ve formuli 1 na zkoušku. Obstál a pokračuje

Tým Renault koupila od francouzské automobilky společnost Genii na konci roku 2009 a její první snahou bylo zbavit se stínu aféry z Grand Prix Singapuru 2008. Do vedení stáje postavila Erica Boulliera, který měl zkušenosti z týmu DAMS a společnosti Gravity.

"Pracovní zasvěcení nebylo snadné, ale jsem rád, že jsem ten první rok zvládl bez úhony," uvedl Boullier pro AutoHebdo. "Získat si respekt týmu je nemalý úspěch, byla to moje největší výzva."

"Kdyby to nefungovalo, vrátil bych se k tomu, co umím, a basta. Kdyby to vyšlo, měl jsem v plánu zůstat a viděli bychom, na jak dlouho. Už je to rok a pořád jsem tady."

Boullier přiznal, že musel v továrně v Enstonu provést hodně změn, aby tým mohl začít psát novou kapitolu své existence. Především potřeboval, aby všichni zapomněli na bývalé vedení v čele s Flaviem Briatorem.

"Fantom mého předchůdce byl všudypřítomný," vzpomínal. "Odstranil jsem vše, co ho mohlo připomínat. Změnil jsem kancelář a styl řízení. Jediná možnost všechno vymazat, nebo alespoň dělat vše jinak, byla zůstat sám sebou. Neměl jsem co ztratit."

Ačkoliv v předsezónních testech Renault nevypadal dobře, navýšením investic se týmu podařilo vůz zrychlit a získat v sezóně pódiová umístění. Především díky Robertu Kubicovi představoval Renault vážnou hrozbu pro Mercedes a jeho čtvrté místo v šampionátu.

Na konci loňského roku odešla francouzská automobilka z týmu úplně a nahradil ji Lotus, který má v plánu se stát většinovým vlastníkem. Letos bude závodit pod názvem Lotus Renault GP.

Diskuze (11) Další článek: Dakar 2011 vyhráli Coma, A. Patronelli, Al Attíja a Čagin
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10