Boullier: Alonso je květina, která vadne

Eric Boullier přiznal, že se obává toho, že Alonso ztratí motivaci.
Boullier: Alonso je květina, která vadne

Eric Boullier si nemyslí, že by Alonsovi došla trpělivost s projektem McLaren-Honda. Francouz je přesvědčen, že dvojnásobný mistr světa dodrží tříletý kontrakt. Vidí však nebezpečí ve ztrátě motivace.

„Jediné nebezpečí vidím v tom, že je skutečným závodníkem a potřebuje vzrušení ze závodů,“ řekl Boullier pro F1 Racing. „Jezdit s vozem, který není schopen překonat 17. pozici znamená, že může ztratit nadšení. Je jako květina, která začíná vadnout a Honda si je velmi dobře vědomá toho, že mu musíme dát to, co jsme mu slíbili.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Ferrari se od roku 2014 hodně změnilo, říká Räikkönen

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?