Bottasův přestup bude brzy oznámen, naznačuje Williamsová

Zástupkyně šéfa Williamsu Claire Williamsová řekla, že příprava smlouvy o přestupu Valtteriho Bottase do Mercedesu pro sezónu 2017 je v závěrečné fázi.
Bottasův přestup bude brzy oznámen, naznačuje Williamsová

Na akci Autosport International Williamsová řekla, že tým nechce Bottasovi bránit v možné lepší budoucnosti.

Po překvapivém rozhodnutí Nica Rosberga ukončit kariéru se musel mistrovský Mercedes začít poohlížet po novém týmovém kolegovi pro Lewise Hamiltona. Mercedes zkontaktoval Williams, oba týmy pak během vánočních svátků jednaly o Bottasově přestupu, nicméně k dohodě zatím nedošlo.

„Už když Nico vydal to prohlášení jsem tušila, že nám bude volat Toto (Wolff, šéf Mercedesu). Vím, že obdivuje Valtteriho, spousta lidí obdivuje jeho talent,“ řekla Williamsová.

„My nechceme stát v cestě jezdci, který má příležitost odejít konečně závodit s vozem, který vyhrává závody a mistrovské tituly.“

O Bottase se zajímalo Ferrari

Williamsová rovněž promluvila o situaci z roku 2015, kdy projevilo o Bottase zájem Ferrari. Tým Williams, ve kterém však Bottas začal svou kariéru ve formuli 1, si jej ale dokázal udržet.

„Všichni ví, že Ferrari šlo v roce 2015 po Valtterim, my se proti tomu ale postavili a on zůstal u nás. Někdy musíte udělat správnou věc, což pro nás jako tým bylo to, co bylo lepší pro těch 650 zaměstnanců, které ve Williamsu máme.“

„Musíme se ujistit, že pokud Valtteriho pustíme pryč, tak za něj máme nejlepší možnou náhradu. Kéž bych mohla říct, kdo to je. Stále ale dolaďujeme poslední detaily všech kontraktů.“

„Brzy učiníme prohlášení, protože nás o chvíli čekají testy a my všichni chceme vědět, kdo za nás bude jezdit.“

Podle všeho se však zdá téměř jisté, že Bottasovo místo u Williamsu zaujme Felipe Massa. Brazilec na konci loňské sezóny oznámil svůj konec ve formuli 1, teď se však zdá, že odchod z formule 1 35letý Brazilec ještě odloží.

Berger by vzal do Mercedesu Wehrleina a ne Bottase

Berger by vzal do Mercedesu Wehrleina a ne Bottase

Williams ve formuli 1 odebírá od Mercedesu pohonné jednotky. To však podle Claire Williamsové neznamená, že když bude Mercedes chtít některého z pilotů Williams, tak jej automaticky dostane.

„Jen proto, že jsme zákazníky Mercedesu, nebudu Totovi zvedat telefon a všechno odsouhlasovat. Každý, kdo mě zná, ví, že nekývnu všem na všechno, co ode mě kdo chce.“

„Za své motory platíme a platíme za ně včas, takže oni nemají žádné právo přijít a říct 'musíte nám teď uvolnit tohoto jezdce'. Kdybych se rozhodla nepustit Valtteriho, pak by to u Mercedesu vzali v pohodě a poděkovali by nám, že jsme nad tím uvažovali.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
9:21 | Ve věku 92 let zemřel Don Nichols, zakladatel týmu Shadow (v F1 mezi léty 1973 a 1980)
20. srpna | Pierre Gasly vyhrál první závod v japonské super formuli.
19. srpna | Nico Hülkenberg dnes slaví třicetiny.

GP Belgie 2017

Pátek 25. srpna 2017
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. srpna 2017
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. srpna 2017
Závod 14.00

Nejčtenější články

Technika v Rakousku, Británii a Maďarsku

Technika v Rakousku, Británii a Maďa…

Spalování oleje, předehřívání hydraulického zavěšení kol, ale také novinky, které v posledních třech závodech před letní přestávkou představily jednotlivé týmy.

21.  8.  2017 | | 49 N/A
Räikkönen oficiálně prodloužil s Ferrari

Räikkönen oficiálně prodloužil s Fer…

Kimi Räikkönen oficiálně prodloužil smlouvu s Ferrari o jeden rok.

22.  8.  2017 | | 156 N/A
Wolff je překvapen vztahem Hamiltona s Bottasem

Wolff je překvapen vztahem Hamiltona…

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff podle svých slov nečekal, že spolu budou Lewis Hamilton a Valtteri Bottas spolupracovat tak dobře, jak spolupracují.

20.  8.  2017 | | 47 N/A
Honda změnila vyhodnocování vývoje motoru

Honda změnila vyhodnocování vývoje m…

Hasegawa nedávno řekl, že Honda bojuje s korelací mezi dynamometrem a tratí. Nyní odhalil, že Honda změnila přístup k vývoji.

22.  8.  2017 | | 44 N/A
Třetí sezóna s Hondou: Alonso už byl na startu odsunut o 2,6 km

Třetí sezóna s Hondou: Alonso už byl…

Pohonné jednotky Honda mají nižší výkon v porovnání s konkurencí ale také nižší spolehlivost, což přináší nejen odstoupení ze závodů, problémy v trénincích ale především penalizace.

18.  8.  2017 | | 43 N/A