Bottasovi letos pomáhá také agresivnější přístup k nastavování vozu

Valtteri Bottas letos při práci na nastavování svého monopostu volí přímější a agresivnější přístup, což mu v letošní sezóně formule 1 pomohlo udělat krok vpřed.
Bottasovi letos pomáhá také agresivnější přístup k nastavování vozu

Po úvodních čtyřech závodech letošního ročníku Fin vede průběžné pořadí o jeden bod před svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Duo Mercedesu přitom ve všech čtyřech dosavadních závodech obsadilo první dvě pozice, když dvakrát vyhrál Bottas a dvakrát Hamilton.

Bottasovy výkony jsou letos o poznání lepší než v loňské sezóně, kdy na svého týmového kolegu ztrácel.

„Myslím, že letošní rok je oproti tomu loňskému jiný v tom, že jsem možná trochu přímější a zřejmě, řekněme, agresivnější v provádění velkých změn v tréninku a v tom, jakým směrem se vydáme v nastavení vozu,“ vysvětlil Bottas.

Viděli jsme jeden z nejlepších Valtteriho výkonů, říká Häkkinen

Viděli jsme jeden z nejlepších Valtteriho výkonů, říká Häkkinen

„Díky tomu získáváte na důvěře a zjišťujete, co přesně potřebujete od auta a jak cítíte, že vůz pro vás bude rychlejší. V prvních třech závodních víkendech jsme měli poměrně jasný směr v nastavení, obzvlášť v Melbourne a v posledním závodě (v Baku, pozn. redakce) jsem byl s nastavením spokojen. Myslím, že jsem se v tomto směru rozhodně zlepšil,“ hodnotí vedoucí muž průběžného pořadí.

Během zimy došlo v rámci Mercedesu také k určitým přesunům mezi inženýry, když s Bottasem nyní pracuje bývalý Hamiltonův závodní inženýr Riccardo Musconi. 29letý Bottas věří, že také tyto změny měly na jeho výkonnost pozitivní dopad.

„Mám také nový základní inženýrský tým, nového závodního a výkonnostního inženýra, což také přináší spoustu různých nápadů a jiný způsob myšlení, díky čemuž také jinak přemýšlím nad nastavením. Nad tím, co bude fungovat pro kvalifikaci, pro závod a tak dále,“ popisuje Fin.

„Myslím, že jsem na tom hodně zapracoval a je to něco, co se učím a pokračuji v tom závod od závodu po celou sezónu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (18) Další článek: Zasněžený závod ve Spa ukončily červené vlajky, Toyota slaví titul
9:48 | V Praze až do neděle probíhá tradiční akce Legendy. Vidět můžete i vozy F1 nebo si vyzkoušet výměnu pneumatik. odkaz
18. května | Fast Friday: Alonso 24. a 77 kol. Nejrychlejší Conor Daly
17. května | V sobotu a v neděli jsou na Eurosportu 2 závody WTCR ze Zandvoortu, tak se můžete podívat na další (staronovou) destinace F1...
17. května | Racing Point popírá, že je Montoya novým mentálním koučem Lance Strolla. Kolumbijský jezdec navštívil GP Španělska.

GP Monaka 2019

Čtvrtek 23. května 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. května 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. května 2019
Závod 15.10