Bottasovi letos pomáhá také agresivnější přístup k nastavování vozu

Valtteri Bottas letos při práci na nastavování svého monopostu volí přímější a agresivnější přístup, což mu v letošní sezóně formule 1 pomohlo udělat krok vpřed.
Bottasovi letos pomáhá také agresivnější přístup k nastavování vozu

Po úvodních čtyřech závodech letošního ročníku Fin vede průběžné pořadí o jeden bod před svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Duo Mercedesu přitom ve všech čtyřech dosavadních závodech obsadilo první dvě pozice, když dvakrát vyhrál Bottas a dvakrát Hamilton.

Bottasovy výkony jsou letos o poznání lepší než v loňské sezóně, kdy na svého týmového kolegu ztrácel.

„Myslím, že letošní rok je oproti tomu loňskému jiný v tom, že jsem možná trochu přímější a zřejmě, řekněme, agresivnější v provádění velkých změn v tréninku a v tom, jakým směrem se vydáme v nastavení vozu,“ vysvětlil Bottas.

Viděli jsme jeden z nejlepších Valtteriho výkonů, říká Häkkinen

Viděli jsme jeden z nejlepších Valtteriho výkonů, říká Häkkinen

„Díky tomu získáváte na důvěře a zjišťujete, co přesně potřebujete od auta a jak cítíte, že vůz pro vás bude rychlejší. V prvních třech závodních víkendech jsme měli poměrně jasný směr v nastavení, obzvlášť v Melbourne a v posledním závodě (v Baku, pozn. redakce) jsem byl s nastavením spokojen. Myslím, že jsem se v tomto směru rozhodně zlepšil,“ hodnotí vedoucí muž průběžného pořadí.

Během zimy došlo v rámci Mercedesu také k určitým přesunům mezi inženýry, když s Bottasem nyní pracuje bývalý Hamiltonův závodní inženýr Riccardo Musconi. 29letý Bottas věří, že také tyto změny měly na jeho výkonnost pozitivní dopad.

„Mám také nový základní inženýrský tým, nového závodního a výkonnostního inženýra, což také přináší spoustu různých nápadů a jiný způsob myšlení, díky čemuž také jinak přemýšlím nad nastavením. Nad tím, co bude fungovat pro kvalifikaci, pro závod a tak dále,“ popisuje Fin.

„Myslím, že jsem na tom hodně zapracoval a je to něco, co se učím a pokračuji v tom závod od závodu po celou sezónu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Zasněžený závod ve Spa ukončily červené vlajky, Toyota slaví titul

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.