Bottase potěšil jeho vítězný výkon v Austinu

Valtteri Bottas s Mercedesem vyhrál GP USA 2019 v Austinu po startu z pole position a se svým výkonem byl spokojený i navzdory tomu, že definitivně ztratil naději na zisk mistrovského titulu.
Bottase potěšil jeho vítězný výkon v Austinu

Bottas v Texasu přetavil svoji pátou pole position v sezóně 2019 ve čtvrté vítězství roku. Finský pilot porazil se strategií dvou zastávek v boxech Lewise Hamiltona, který stavěl pouze jednou. Bottas si zajistil první místo předjížděcím manévrem v závěru závodu.

Po skončení grand prix byl finský pilot pozitivní i přes to, že přišel o naději na zisk titulu mistra světa. Ten si již pošesté v kariéře zajistil Hamilton.

„Byl to dobrý víkend v místě, do kterého se budu opět těšit i příští rok,“ začal své hodnocení závodu pro crash.net Valtteri Bottas.

Grand Prix USA vyhrál Bottas před šestinásobným mistrem světa Hamiltonem

Grand Prix USA vyhrál Bottas před šestinásobným mistrem světa Hamiltonem

„Jako tým jsme předvedli velmi dobrý závodní výkon, naše tempo bylo dobré a ve výsledku nebyl velký rozdíl v tom, jestli někdo jel na jednu, nebo na dvě zastávky v boxech.“

„Jsem šťastný, že mi vyšla strategie dvou zastávek v boxech. V určitou chvíli jsem se obával toho, že Lewis udrží své tempo až do cíle závodu, jeho pneumatiky však začaly v závěru zpomalovat.“

„Z výkonu jsem potěšen. Pochopitelně jsem ztratil šampionát, vzhledem k bodovému rozdílu to však stejně bylo nevyhnutelné,“ uvědomuje si Bottas.

„Teď už ho získal (Hamilton titul), takže já se mohu soustředit na příští rok. Nyní nás ještě čekají dva další závody, které budu chtít vyhrát.“

Ohromující pocit, hodnotí Hamilton zisk šestého titulu

Ohromující pocit, hodnotí Hamilton zisk šestého titulu

Valtteri Bottas by se chtěl zkraje příští sezóny pokusit navázat na svoji současnou dobrou formu, aby mohl v souboji o titul světového šampiona více zatlačit na Lewise Hamiltona.

„To, čeho Lewis dosáhl, je pochopitelně impozantní. Svůj titul si zaslouží, celkově byl lepší.“

„Možná se v průběhu roku dopouštěl méně chyb než já a stále byl rychlý. To udělalo ten rozdíl.“

„Já jsem v poslední době v dobré formě a od toho bych se chtěl odrazit do příští sezóny.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix USA 2019 a šestý Hamiltonův titul

19:06 | Nálada ve F1 se mění jako počasí. Podle RaceFans byla v pátek vůle zmrazit od příštího roku pohonné jednotky, v pondělí (kdy se mělo elektronicky hlasovat) už ne. Věc se odkládá nejméně do 11. února. Důležité je to pro Red Bull, aby mohl převít PJ od Hondy.
12:42 | AlphaTauri vydala video o přípravách Júkiho Cunody na sezónu odkaz
10:26 | Ve Fioranu pokračují testy Ferrari. Dnes je za volantem Charles Leclerc.
9:29 | Alesi se včera svezl ve ferrari, ale to je tak asi vše. V jezdecké akademii končí.