Bottase potěšil jeho vítězný výkon v Austinu

Valtteri Bottas s Mercedesem vyhrál GP USA 2019 v Austinu po startu z pole position a se svým výkonem byl spokojený i navzdory tomu, že definitivně ztratil naději na zisk mistrovského titulu.
Bottase potěšil jeho vítězný výkon v Austinu

Bottas v Texasu přetavil svoji pátou pole position v sezóně 2019 ve čtvrté vítězství roku. Finský pilot porazil se strategií dvou zastávek v boxech Lewise Hamiltona, který stavěl pouze jednou. Bottas si zajistil první místo předjížděcím manévrem v závěru závodu.

Po skončení grand prix byl finský pilot pozitivní i přes to, že přišel o naději na zisk titulu mistra světa. Ten si již pošesté v kariéře zajistil Hamilton.

„Byl to dobrý víkend v místě, do kterého se budu opět těšit i příští rok,“ začal své hodnocení závodu pro crash.net Valtteri Bottas.

Grand Prix USA vyhrál Bottas před šestinásobným mistrem světa Hamiltonem

Grand Prix USA vyhrál Bottas před šestinásobným mistrem světa Hamiltonem

„Jako tým jsme předvedli velmi dobrý závodní výkon, naše tempo bylo dobré a ve výsledku nebyl velký rozdíl v tom, jestli někdo jel na jednu, nebo na dvě zastávky v boxech.“

„Jsem šťastný, že mi vyšla strategie dvou zastávek v boxech. V určitou chvíli jsem se obával toho, že Lewis udrží své tempo až do cíle závodu, jeho pneumatiky však začaly v závěru zpomalovat.“

„Z výkonu jsem potěšen. Pochopitelně jsem ztratil šampionát, vzhledem k bodovému rozdílu to však stejně bylo nevyhnutelné,“ uvědomuje si Bottas.

„Teď už ho získal (Hamilton titul), takže já se mohu soustředit na příští rok. Nyní nás ještě čekají dva další závody, které budu chtít vyhrát.“

Ohromující pocit, hodnotí Hamilton zisk šestého titulu

Ohromující pocit, hodnotí Hamilton zisk šestého titulu

Valtteri Bottas by se chtěl zkraje příští sezóny pokusit navázat na svoji současnou dobrou formu, aby mohl v souboji o titul světového šampiona více zatlačit na Lewise Hamiltona.

„To, čeho Lewis dosáhl, je pochopitelně impozantní. Svůj titul si zaslouží, celkově byl lepší.“

„Možná se v průběhu roku dopouštěl méně chyb než já a stále byl rychlý. To udělalo ten rozdíl.“

„Já jsem v poslední době v dobré formě a od toho bych se chtěl odrazit do příští sezóny.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Fotogalerie: Grand Prix USA 2019 a šestý Hamiltonův titul
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00