Bottas zvolil agresivnější strategii dvou zastávek. Nevyšla, se závodem je ale spokojen

Valtteri Bottas bodoval popáté v prvních šesti závodech letošní sezóny formule 1, když ve Velké ceně Španělska obsadil pilot Alfy Romeo šesté místo.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Bottas zvolil agresivnější strategii dvou zastávek. Nevyšla, se závodem je ale spokojen | Foto: Getty Images / Lars Baron

Fin po většinu závodu bojoval s jezdci z předních týmů Ferrari, Red Bull a Mercedes. Alfa Romeo se nakonec rozhodla pro agresivnější strategii dvou zastávek v boxech, zatímco další týmy zvolily tři zastávky.

„Dnes jsme získali slušné množství bodů a odvážíme si spoustu pozitiv. Naše rychlost v průběhu závodu byla opravdu dobrá a bylo hezké být v soubojích s velkými týmy vpředu. Ukazuje to pokrok, jaký dosahujeme a jak vylepšení, která jsme sem přivezli, fungují,“ řekl Bottas.

„Nakonec jsme se rozhodli být agresivní a zariskovat se strategií, jet na dvě zastávky, když všichni ostatní jeli na tři. Nevyplatilo se to, jelikož životnost střední sady pneumatik byla kratší, než jsme očekávali a na konci jsme se trápili. I tak jsme ale dosáhli dobrého výsledku. Opravdu se těším na Monako, naše auto by tam mělo být velmi dobré.“

Klepněte pro větší obrázek
Další článek: Hamilton chtěl odstoupit, protože už nevěřil v body. Nakonec jich získal deset