Bottas zná „poslední krok“ k poražení Hamiltona

Posledním krokem, který musí Valtteri Bottas udělat, aby v boji o titul mistra světa formule 1 porazil svého týmového kolegu z Mercedesu Lewise Hamiltona, je podle jeho slov zlepšit vyrovnanost výkonů.
Bottas zná „poslední krok“ k poražení Hamiltona

Bottas v loňské sezóně obsadil druhou pozici, což je jeho nejlepší umístění v konečném pořadí v kariéře formule 1. Na začátku a na konci sezóny se Fin prezentoval velmi dobrými výkony, slabší výsledky přišly na konci evropské části sezóny.

Nedokončený závod v Německu a až osmé místo v následujícím podniku v Maďarsku stály Bottase cenné body. Přesto v loňské sezóně dokázal Bottas čtyřikrát vyhrát a pětkrát startovat z pole position.

Pracovat s bývalým Hamiltonovým inženýrem byla pro Bottase „skvělá příležitost“

Pracovat s bývalým Hamiltonovým inženýrem byla pro Bottase „skvělá příležitost“

„V mé mysli je to zcela jasné. Rozhodně pracujeme s inženýry a s týmem na mém vývojovém programu. Zaměřujeme se na závodní týden a ten poslední krok pro mou výkonnost, který potřebuji, je vyrovnanost. Ještě více se přizpůsobit různým podmínkám, hlavní je ale minimalizovat množství chyb,“ říká Bottas.

„Udělal jsem chyby v některých kvalifikacích, což ovlivnilo neděli. Pak tam byly nějaké závody, kde jsem udělal chybu, jako třeba na Hockenheimu, přišel jsem tam o velké množství bodů, je to tedy o tom pokusit se tomu vyvarovat. Cítím, že je ještě spousta toho, co mohu zlepšit. Jsou to jemné detaily, hodně to souvisí s jezdeckým stylem a staráním se o pneumatiky. Celkově je to ale mnohem lepší než vloni,“ hodnotí Fin.

„Minimalizovat tyto chyby, najít správnou duševní pohodu, kdy budu schopen každý víkend podávat ty nejlepší výkony. To je ta zrádná část, stejně jako v jakémkoliv jiném sportu. Musím jít velmi hluboko, abych našel více na mojí straně - jak mohu být lepším jezdcem, jak mohu lépe pracovat s inženýry.“

K zisku titulu musím být

K zisku titulu musím být 'verzí 2.77', říká Bottas

Bottas připustil, že vloni byl Hamilton lepší. „Rozhodně mě to nutí stále tvrdě pracovat, protože není snadné ho porazit. Měl bych opravdu problém přijmout, že jiný pilot může udělat něco, co já ne. Plně přijímám, že Lewis vyhrál (v roce 2019) titul, protože byl celkově během sezóny lepší než já. Věřím ale, že je tu něco, co mohu udělat lépe a mohu vylepšit tyto slabiny. Možná jsem trochu tvrdohlavější,“ dodává.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Alonso obsadil druhé místo v osmé etapě Dakaru

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00