Bottas: Williams v Malajsii předvede svůj potenciál

Valtteri Bottas věří, že Williams se v Malajsii předvede ještě lépe než v Austrálii. Uvědomuje si také slabiny, na kterých ještě tým musí zapracovat.
Bottas: Williams v Malajsii předvede svůj potenciál

Valtteri Bottas zajel ve Velké ceně Austrálie svůj nejlepší výsledek v kariéře. Závod dokončil na páté příčce. Překonal své dosavadní maximum, osmé místo z loňské Velké ceny USA. Fin je přesvědčen, že Williams se v Malajsii posune ještě výše.

Výsledek v Melbourne byl ovlivněn kvalifikací, ve které piloti Williamsu uzavřeli první desítku. Felipe Massa v závodě skončil hned v první zatáčce, kde ho sestřelil Kamuj Kobajaši, kterému nefungoval brzdný systém. Bottas se v úvodu zdržel, když poškodil o zeď pravé zadní kolo a musel do boxů po třech kolech. To ho zřejmě stálo boj o pódium.

Věděli jste, že...

Williams už v prvním závodě sezony 2014 v Melbourne získal dvojnásobek svého bodového přídělu z celé sezony 2013? Valtteri Bottas obdržel za páté místo deset bodů, zatímco loni Pastor Maldonado společně s Bottasem jich dohromady vyjeli pět.

„Zbývá osmnáct závodů, ve kterých můžeme předvést, co dokážeme. V Austrálii to mohlo být lepší. Felipe nemohl nic dělat a já udělal chybu, určitě máme co nabídnout,” věří. „Oproti minulému roku je to úplně jiný tým. Máme teď více bodů než loni a auto je mnohem rychlejší ve srovnání s ostatními.”

Právě Malajsie je podle Bottase pro Williams ideální. „Je to pravá závodní trať, na rozdíl od městského okruhu, který je hrbolatý a kluzký. Očekáváme, že můžeme bojovat v elitní šestce a moc se na to těším,” uvedl.

Čtyřiadvacetiletý jezdec si zároveň uvědomuje slabiny, které se projevily zejména při sobotní kvalifikaci na mokru. „Při brzdění a v nájezdech do zatáček jsme byli celkem silní. Můžete se na to spolehnout a věřit tomu. Ve výkonu máme pořád rezervy. Musíme zapracovat na trakci, zejména na mokru. Trochu jsme ztráceli v rychlých zatáčkách a na výjezdech, to je naše slabina,” upozornil. „Ale řekl bych, že naše maximální rychlost je velmi dobrá, což pomáhá při předjíždění.”

Williams mohl být ve vedení šampionátu, míní Massa

Williams mohl být ve vedení šampionátu, míní Massa

Další článek: Podle Briatoreho a Rossiho není nová éra F1 divácky atraktivní

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.