Bottas: Williams v Malajsii předvede svůj potenciál

Valtteri Bottas věří, že Williams se v Malajsii předvede ještě lépe než v Austrálii. Uvědomuje si také slabiny, na kterých ještě tým musí zapracovat.
Bottas: Williams v Malajsii předvede svůj potenciál

Valtteri Bottas zajel ve Velké ceně Austrálie svůj nejlepší výsledek v kariéře. Závod dokončil na páté příčce. Překonal své dosavadní maximum, osmé místo z loňské Velké ceny USA. Fin je přesvědčen, že Williams se v Malajsii posune ještě výše.

Výsledek v Melbourne byl ovlivněn kvalifikací, ve které piloti Williamsu uzavřeli první desítku. Felipe Massa v závodě skončil hned v první zatáčce, kde ho sestřelil Kamuj Kobajaši, kterému nefungoval brzdný systém. Bottas se v úvodu zdržel, když poškodil o zeď pravé zadní kolo a musel do boxů po třech kolech. To ho zřejmě stálo boj o pódium.

Věděli jste, že...

Williams už v prvním závodě sezony 2014 v Melbourne získal dvojnásobek svého bodového přídělu z celé sezony 2013? Valtteri Bottas obdržel za páté místo deset bodů, zatímco loni Pastor Maldonado společně s Bottasem jich dohromady vyjeli pět.

„Zbývá osmnáct závodů, ve kterých můžeme předvést, co dokážeme. V Austrálii to mohlo být lepší. Felipe nemohl nic dělat a já udělal chybu, určitě máme co nabídnout,” věří. „Oproti minulému roku je to úplně jiný tým. Máme teď více bodů než loni a auto je mnohem rychlejší ve srovnání s ostatními.”

Právě Malajsie je podle Bottase pro Williams ideální. „Je to pravá závodní trať, na rozdíl od městského okruhu, který je hrbolatý a kluzký. Očekáváme, že můžeme bojovat v elitní šestce a moc se na to těším,” uvedl.

Čtyřiadvacetiletý jezdec si zároveň uvědomuje slabiny, které se projevily zejména při sobotní kvalifikaci na mokru. „Při brzdění a v nájezdech do zatáček jsme byli celkem silní. Můžete se na to spolehnout a věřit tomu. Ve výkonu máme pořád rezervy. Musíme zapracovat na trakci, zejména na mokru. Trochu jsme ztráceli v rychlých zatáčkách a na výjezdech, to je naše slabina,” upozornil. „Ale řekl bych, že naše maximální rychlost je velmi dobrá, což pomáhá při předjíždění.”

Williams mohl být ve vedení šampionátu, míní Massa

Williams mohl být ve vedení šampionátu, míní Massa

Diskuze (20) Další článek: Podle Briatoreho a Rossiho není nová éra F1 divácky atraktivní
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00