Bottas: Williams v Malajsii předvede svůj potenciál

Valtteri Bottas věří, že Williams se v Malajsii předvede ještě lépe než v Austrálii. Uvědomuje si také slabiny, na kterých ještě tým musí zapracovat.
Bottas: Williams v Malajsii předvede svůj potenciál

Valtteri Bottas zajel ve Velké ceně Austrálie svůj nejlepší výsledek v kariéře. Závod dokončil na páté příčce. Překonal své dosavadní maximum, osmé místo z loňské Velké ceny USA. Fin je přesvědčen, že Williams se v Malajsii posune ještě výše.

Výsledek v Melbourne byl ovlivněn kvalifikací, ve které piloti Williamsu uzavřeli první desítku. Felipe Massa v závodě skončil hned v první zatáčce, kde ho sestřelil Kamuj Kobajaši, kterému nefungoval brzdný systém. Bottas se v úvodu zdržel, když poškodil o zeď pravé zadní kolo a musel do boxů po třech kolech. To ho zřejmě stálo boj o pódium.

Věděli jste, že...

Williams už v prvním závodě sezony 2014 v Melbourne získal dvojnásobek svého bodového přídělu z celé sezony 2013? Valtteri Bottas obdržel za páté místo deset bodů, zatímco loni Pastor Maldonado společně s Bottasem jich dohromady vyjeli pět.

„Zbývá osmnáct závodů, ve kterých můžeme předvést, co dokážeme. V Austrálii to mohlo být lepší. Felipe nemohl nic dělat a já udělal chybu, určitě máme co nabídnout,” věří. „Oproti minulému roku je to úplně jiný tým. Máme teď více bodů než loni a auto je mnohem rychlejší ve srovnání s ostatními.”

Právě Malajsie je podle Bottase pro Williams ideální. „Je to pravá závodní trať, na rozdíl od městského okruhu, který je hrbolatý a kluzký. Očekáváme, že můžeme bojovat v elitní šestce a moc se na to těším,” uvedl.

Čtyřiadvacetiletý jezdec si zároveň uvědomuje slabiny, které se projevily zejména při sobotní kvalifikaci na mokru. „Při brzdění a v nájezdech do zatáček jsme byli celkem silní. Můžete se na to spolehnout a věřit tomu. Ve výkonu máme pořád rezervy. Musíme zapracovat na trakci, zejména na mokru. Trochu jsme ztráceli v rychlých zatáčkách a na výjezdech, to je naše slabina,” upozornil. „Ale řekl bych, že naše maximální rychlost je velmi dobrá, což pomáhá při předjíždění.”

Williams mohl být ve vedení šampionátu, míní Massa

Williams mohl být ve vedení šampionátu, míní Massa

Diskuze (20) Další článek: Podle Briatoreho a Rossiho není nová éra F1 divácky atraktivní
23:48 | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
23:25 | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.
19:54 | Sebastian Vettel musí před stewardy. Nezpomalil během červených vlajek v prvním tréninku.
19:11 | McLaren nebude příští rok závodit v IndyCar. Zatím nevylučuje, že by jel s Alonsem Indy 500, ale celou sezónu podle Browna ne. Není připravený.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10