Bottas: Vytěžil jsem maximum

Valtteri Bottas na Katalánském okruhu vyrovnal svůj nejlepší letošní výsledek z úvodního závodu v Austrálii, když dnes projel cílem na páté pozici. Fin zároveň dosáhl na bodované umístění také v pátém letošním závodě a je jedním ze čtyř pilotů, kteří doposud bodovali ve všech velkých cenách.
Bottas: Vytěžil jsem maximum

„Strategie byla správná a tým předvedl opravdu dobré zastávky v boxech. Já se na trati nedopustil žádné chyby, takže jsme vytěžili maximum a získali nějaké dobré body. Je škoda, že byl Vettel v závěru tak rychlý, pokoušel jsem se bránit, ale měl čerstvější pneumatiky.”

O něco méně se dařilo Felipemu Massovi, který vsadil na strategii tří zastávek v boxech, která se však příliš nevyplatila. „Fungovala by, kdybych měl bezproblémový první stint, před sebou jsem měl ale auta a já si hodně zničil pneumatiky. To samé se opakovalo také na začátku druhého stintu, takže mi to dnes zkrátka nevyšlo.”

Hlavní inženýr Williamsu Rob Smedley pokládá víkend za úspěšný. „Vůz byl včera i dnes třetím nejrychlejším na trati, takže jsme celkově spokojeni. Přijeli jsme sem s vylepšeními a je jasné, že fungovala.”

Diskuze (16) Další článek: Ferrari se musí zlepšit, volá Alonso, Räikkönena zaskočila strategie
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00