Bottas: Vytěžil jsem maximum

Valtteri Bottas na Katalánském okruhu vyrovnal svůj nejlepší letošní výsledek z úvodního závodu v Austrálii, když dnes projel cílem na páté pozici. Fin zároveň dosáhl na bodované umístění také v pátém letošním závodě a je jedním ze čtyř pilotů, kteří doposud bodovali ve všech velkých cenách.
Bottas: Vytěžil jsem maximum

„Strategie byla správná a tým předvedl opravdu dobré zastávky v boxech. Já se na trati nedopustil žádné chyby, takže jsme vytěžili maximum a získali nějaké dobré body. Je škoda, že byl Vettel v závěru tak rychlý, pokoušel jsem se bránit, ale měl čerstvější pneumatiky.”

O něco méně se dařilo Felipemu Massovi, který vsadil na strategii tří zastávek v boxech, která se však příliš nevyplatila. „Fungovala by, kdybych měl bezproblémový první stint, před sebou jsem měl ale auta a já si hodně zničil pneumatiky. To samé se opakovalo také na začátku druhého stintu, takže mi to dnes zkrátka nevyšlo.”

Hlavní inženýr Williamsu Rob Smedley pokládá víkend za úspěšný. „Vůz byl včera i dnes třetím nejrychlejším na trati, takže jsme celkově spokojeni. Přijeli jsme sem s vylepšeními a je jasné, že fungovala.”

Další článek: Ferrari se musí zlepšit, volá Alonso, Räikkönena zaskočila strategie

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00