Bottas: Vytěžil jsem maximum

Valtteri Bottas na Katalánském okruhu vyrovnal svůj nejlepší letošní výsledek z úvodního závodu v Austrálii, když dnes projel cílem na páté pozici. Fin zároveň dosáhl na bodované umístění také v pátém letošním závodě a je jedním ze čtyř pilotů, kteří doposud bodovali ve všech velkých cenách.
Bottas: Vytěžil jsem maximum

„Strategie byla správná a tým předvedl opravdu dobré zastávky v boxech. Já se na trati nedopustil žádné chyby, takže jsme vytěžili maximum a získali nějaké dobré body. Je škoda, že byl Vettel v závěru tak rychlý, pokoušel jsem se bránit, ale měl čerstvější pneumatiky.”

O něco méně se dařilo Felipemu Massovi, který vsadil na strategii tří zastávek v boxech, která se však příliš nevyplatila. „Fungovala by, kdybych měl bezproblémový první stint, před sebou jsem měl ale auta a já si hodně zničil pneumatiky. To samé se opakovalo také na začátku druhého stintu, takže mi to dnes zkrátka nevyšlo.”

Hlavní inženýr Williamsu Rob Smedley pokládá víkend za úspěšný. „Vůz byl včera i dnes třetím nejrychlejším na trati, takže jsme celkově spokojeni. Přijeli jsme sem s vylepšeními a je jasné, že fungovala.”

Další článek: Ferrari se musí zlepšit, volá Alonso, Räikkönena zaskočila strategie

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10