Bottas vyhrál na okruhu Paul Ricard svou první rallye

Pilot Mercedesu ve formuli 1 Valtteri Bottas získal své první vítězství v rallye, když triumfoval na rallye Cote d'Azur na francouzském okruhu Paul Ricard a v jeho okolí.
Bottas vyhrál na okruhu Paul Ricard svou první rallye

Bottas za volantem citroenu DS3 WEC vyhrál pět z devíti rychlostních zkoušek a triumfoval s náskokem 50 sekund na občasného jezdce evropského šampionátu v rally ERC Roberta Consaniho ve Škodě Fabia R5.

Consani byl na čele po první, sedmikilometrové rychlostní zkoušce. Už ve druhé zkoušce se však do vedení dostal Bottas a svůj náskok postupně zvyšoval.

Rallye prakticky vyhrál v předposlední, 24 kilometrů dlouhé etapě, ve které téměř zdvojnásobil svůj náskok na Consaniho. Tato rychlostní zkouška se skládala z několika kol na kratší variantě trati Paul Ricard.

Stupně vítězů doplnil pilot formule 2 Dorian Boccolacci na další fabii. Čtvrtý skončil jezdec GT Simon Gachet na Citroenu C3 R5. Páté místo v celkové klasifikaci obsadil Stephane Lefebvre, který za volantem Porsche 911 GT3 Cup vyhrál dvě rychlostní zkoušky.

Rallye hostila i Monza

O uplynulém víkendu se rallye speciály proháněly také po okruhu v italské Monze, kde se konala tradiční Monza Rally Show.

Poslední čtyři ročníky vyhrál devítinásobný šampion mistrovství světa motocyklů Valentino Rossi. Ital se však letošního ročníku nezúčastnil, přesto i letos vyhrál domácí závodník, když se z triumfu radoval italský jezdec rallye Andrea Crugnola, který během osmi rychlostních zkoušek o jedenáct sekund porazil pilota WRC Daniho Sorda.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Prezidentovi Ferrari se líbí myšlenka seriálu o F1 na Netflixu

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00