Bottas vyhrál na okruhu Paul Ricard svou první rallye

Pilot Mercedesu ve formuli 1 Valtteri Bottas získal své první vítězství v rallye, když triumfoval na rallye Cote d'Azur na francouzském okruhu Paul Ricard a v jeho okolí.
Bottas vyhrál na okruhu Paul Ricard svou první rallye

Bottas za volantem citroenu DS3 WEC vyhrál pět z devíti rychlostních zkoušek a triumfoval s náskokem 50 sekund na občasného jezdce evropského šampionátu v rally ERC Roberta Consaniho ve Škodě Fabia R5.

Consani byl na čele po první, sedmikilometrové rychlostní zkoušce. Už ve druhé zkoušce se však do vedení dostal Bottas a svůj náskok postupně zvyšoval.

Rallye prakticky vyhrál v předposlední, 24 kilometrů dlouhé etapě, ve které téměř zdvojnásobil svůj náskok na Consaniho. Tato rychlostní zkouška se skládala z několika kol na kratší variantě trati Paul Ricard.

Stupně vítězů doplnil pilot formule 2 Dorian Boccolacci na další fabii. Čtvrtý skončil jezdec GT Simon Gachet na Citroenu C3 R5. Páté místo v celkové klasifikaci obsadil Stephane Lefebvre, který za volantem Porsche 911 GT3 Cup vyhrál dvě rychlostní zkoušky.

Rallye hostila i Monza

O uplynulém víkendu se rallye speciály proháněly také po okruhu v italské Monze, kde se konala tradiční Monza Rally Show.

Poslední čtyři ročníky vyhrál devítinásobný šampion mistrovství světa motocyklů Valentino Rossi. Ital se však letošního ročníku nezúčastnil, přesto i letos vyhrál domácí závodník, když se z triumfu radoval italský jezdec rallye Andrea Crugnola, který během osmi rychlostních zkoušek o jedenáct sekund porazil pilota WRC Daniho Sorda.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Prezidentovi Ferrari se líbí myšlenka seriálu o F1 na Netflixu

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10