Bottas vnímá Kanadu jako budíček pro své mistrovské ambice

Valtteri Bottas nezažil v Kanadě ideální víkend. Startoval šestý, v cíli závodu mu patřilo čtvrté místo.
Bottas vnímá Kanadu jako budíček pro své mistrovské ambice

Bottas ztratil na Hamiltona 51 sekund. Reálně by to bylo méně, ale Bottas v závěru stavěl, aby mohl na nové sadě pneumatik zajet nejrychlejší kolo závodu a získat bod navíc. 

Do závodu startoval Bottas šestý a přišel o jednu pozici. Dostal se před něj Nico Hülkenberg. Fin ho nakonec překonal přes boxy. Na trati si pak musel poradit s Ricciardem.

„Měl jsem spoustu sebedůvěry, ale přišly hloupé chyby ve třetí části kvalifikace a to vedlo ke ztrátě spousty bodů, což je velmi nepříjemné,“ řekl Bottas. 

„Nemohu si dovolit víkendy, jako byl tento, pokud chci bojovat o titul. Není to ideální, ale můžu to považovat za budíček. Jsem si jistý, že se z toho poučím.“

„Se čtvrtým místem nemohu být příliš spokojený. Získal jsem ale pár pozic a také bod za nejrychlejší kolo – to je pozitivní.“

„Začátek závodu byl složitější, než jsem čekal. Ve druhé zatáčce jsem ztratil  pozici. Poté se tam vytvořil malý vláček vozů s DRS a já byl docela omezený přehříváním motoru a brzd, takže jsem se k nim nemohl dostat dost blízko, abych je mohl předjet.“

„Když zastavili v boxech, ztrácel jsem už spoustu času na tři nejlepší vozy. Na čerstvém vzduchu to bylo v pořádku. Neměl jsem žádné problémy. Ve druhém stintu jsem měl pocit, že jedu rychle, ale vše ovlivnilo to, co se stalo v sobotu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Make Motorsport Great Again: bývalí jezdci komentují trest pro Vettela

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.