Bottas versus Leclerc: Kdo koho vlastně trefil?

V úvodu závodu došlo ke kontaktu mezi Leclercem a Bottasem. Fin si při něm poškodil přední křídlo. Do boxů zamířil až na konci pátého kola a samozřejmě to ovlivnilo jeho závod. Sportovní komisaři nikoho nepotrestali.
Bottas versus Leclerc: Kdo koho vlastně trefil?

Bottas nebyl s Leclercovým manévrem spokojený. „Miluji tvrdé závodění, to nepochybně, ale tohle bylo naprosto zbytečné a kompromitovalo to můj závod,“ uvedl Bottas. „Měl štěstí, že nedostal defekt.“ 

Sportovní komisaři se na incident podívali, ale nikoho nepotrestali. Podle ředitele závodu Michaela Masiho je otázka, zda trefil Leclerc Bottase nebo Bottas Leclerca. 

Masi se domnívá, že to sice z onboard záběrů vypadá, že se Leclerc pohnul a trefil Bottase, ale pohled z ptačí perspektivy (vrtulníku) říká něco opačného a byl to naopak jezdec Mercedesu, kdo trefil Leclerca.

„Myslím, že to onboard záběry lehce zkreslily,“ řekl Masi pro Motorsport.com. „Jakmile se podíváte na záběr z vrtulníku, je to docela jasné.“

Na oba záběry se můžete podívat níže.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Alonso na Twitteru chválil Hamiltona a Verstappena. Asi se nudí, řekl Vettel
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00