Bottas věří, že se letos dočká vítězství

Valtteri Bottas v letošní sezóně formule 1 zatím stále čeká na vítězství. Podle pilota Mercedesu je to smolné, ale také úžasné.
Bottas věří, že se letos dočká vítězství

Jeho týmový kolega Lewis Hamilton vede průběžné pořadí šampionátu o 30 bodů před Sebastianem Vettelem z Ferrari. Bottas, který již dříve prohlásil, že se nebrání podpoře svého týmového kolegy v boji o titul, na něj ztrácí 97 bodů.

Fin měl přitom k vítězství velmi blízko v Ázerbájdžánu, kde však z prvního místa přejel přes úlomky na trati a dostal defekt pneumatiky.

„Pro mě je to celkem smolné a úžasné, že jsem letos ještě nevyhrál závod. Už několikrát to bylo docela blízko, obzvlášť v první třetině sezóně. Opravdu chci vyhrávat závody, proto tu jsem,“ řekl Bottas.

„Nemyslím si, že v příštích několika závodech to bude jen o tom, aby Lewis získal titul. Pokud mám dobrou rychlost, kvalifikaci, jsem silný v závodě, tak podle mě rozhodně mohu vyhrát. Samozřejmě to ale bude mnohem jednodušší, když si Lewis zajistí titul. Nechci nad tím moc přemýšlet. Dokud podávám dobré výkony, tak doufám, že dosáhnu i výsledků, které si zasloužím,“ dodal Fin s tím, že vhodnou příležitost mu nabídne už další závod na městské trati v Singapuru.

Bottas je ochoten za určitých okolností akceptovat týmové příkazy

Bottas je ochoten za určitých okolností akceptovat týmové příkazy

„Nikdy nevíte. Viděli jste, co se stalo minulý rok! Je to závodění a jdeme tam s tím, že se může stát cokoliv. Snad budeme konkurenceschopnější, než jsme byli vloni. Ferrari je rychlé všude, Red Bull bude v Singapuru rychlý. My nevíme, jak konkurenceschopní budeme, ale pokusíme se získat více bodů než Ferrari.“

Podle Bottase, který naposledy zvítězil v posledním závodě loňské sezóny v Abú Dhabí, jsou Ferrari a Mercedes vyrovnané a klíčovým faktorem je schopnost zacházet s pneumatikami.

„Myslím, že mají o trochu více výkonu a rychlosti, v zatáčkách je ten rozdíl minimální. Záleží na zatáčkách a na tom, který tým lépe pracuje s pneumatikami. Ve Spa jsme měli problém s puchýřkováním pneumatik, (v Monze) ho mělo Ferrari a my ne,“ uzavřel Bottas.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Vettel nevidí důvod k zavedení týmové režie u Ferrari

22:37 | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).
16. září | Hamilton měl při restartu problém s brzdami, ze kterých se kouřilo a dokonce vyšlehl plamen. Tým uvedl, že to bylo způsobené nižším chlazením brzd kvůli profilu okruhu.

24 hodin Le Mans

Čtvrtek 17. září 2020
1. trénink 10.00–13.00
2. trénink 14.00–17.00 (ES2)
Kvalifikace 17.15–18.00 (ES2)
3. tréninik 20.00–00.00 (ES1)
Pátek 18. září 2020
4. trénink 10.00–11.00 (ES1)
Hyperpole 11.30–12.00 (ES1)
Sobota 19. září 2020
Warm-up 10.30-10:45 (ES1)
Start závodu 14.30 (ES1)