Bottas věří, že Hamilton zažije s Ferrari úspěch. Pokud to má někdo zvládnout, tak on, říká Fin | Foto: Getty Imagee

Foto: Getty Imagee

Bottas věří, že Hamilton zažije s Ferrari úspěch. Pokud to má někdo zvládnout, tak on, říká Fin

Valtteri Bottas se vyjádřil k přestupu jeho bývalého týmového kolegy Lewise Hamiltona z Mercedesu k Ferrari, ke kterému dojde v roce 2025.

Málokterý jezdec F1 na vlastní kůži poznal sílu Lewise Hamiltona tak dobře jako Valtteri Bottas. 

Finský pilot, který momentálně hájí barvy týmu Kick Sauber, strávil v roli týmového kolegy Hamiltona u Mercedesu celkem pět let, během nichž oba piloti společně dovedli německý tým k pěti titulům mezi konstruktéry.

„Nikdy jsem si nemyslel, že se to stane,“ přiznal Bottas, kterého cituje web Crash.net, že ho Hamiltonův přestup k Ferrari od sezony 2025 překvapil.

„V duchu jsem si myslel, že zůstane v Mercedesu, ale taková už je formule 1. Věci se prostě stávají a myslím, že je to pro něj dobře. Je to pro něj nový a svěží začátek. Je to velký krok i pro celou F1, který určitě způsobí nějaký pohyb i na trhu s jezdci,“ předvídá vítěz 10 velkých cen.

Finský pilot je každopádně přesvědčen, že Hamilton v rámci své mise u Ferrari uspěje.

„Jsem si jistý, že to pro něj bude docela vzrušující projekt, pokusit se dostat na vrchol společně s Ferrari...Pokud to někdo může dokázat, tak je to právě on. Řekl bych, že se už po několika závodech dobře zabydlí a pak už do toho půjde naplno,“ dodal Bottas.

Doporučujeme

Články odjinud