Bottas věří, že byl v kolizi s Hamiltonem zcela bez viny

Valtteri Bottas popsal, jak z jeho pohledu proběhla nehoda s Lewisem Hamiltonem v brazilské Grand Prix, a vysvětlil, proč si myslí, že neudělal nic špatně.
Bottas věří, že byl v kolizi s Hamiltonem zcela bez viny

Poslední závod letošní sezóny skončil pro Fina právě kvůli kolizi s Hamiltonem, ztratil při ní zadní kolo, zatímco soupeř z Mercedesu vyvázl jen s defektem.

"V tu chvíli jsem jel rovně a myslím, že mě asi neviděl," uvedl Bottas. "Nebyl to velký náraz, ale stačilo to na poškození mého vozu. Takové věci se stávají velmi rychle."

Hamilton se sice zpočátku divil, když ho stewardi potrestali za způsobení kolize, ale Bottas si byl od začátku jistý, že on sám nechyboval.

"Neměl jsem pocit, že bych udělal něco špatně, a takový předjížděcí manévr bych v budoucnu udělal znovu. Vidím to jako nešťastnou situaci, protože to byla malá kolize."

"Myslím, že jsem ho mohl předjet po vnější straně, aniž bych vyjel na obrubníky. Když jsem se dostal vedle něj, byl tam prostor, ale když jsme dojeli do zatáčky, ten prostor se neustále zmenšoval. Nebyl čas zareagovat."

Ve skutečnosti se ale nejednalo o standardní předjížděcí manévr, protože Bottas byl o kolo zpět.

"Nevěděl jsem, že na něj ztrácím kolo, myslel jsem si, že závodíme," přiznal. "Ale i když jsem byl o kolo za ním, snažil jsem se předjet, protože když jste na této trati v prostředním sektoru za někým, velmi snadno se vám začnou drolit pneumatiky, protože víc kloužete."

"Věděl jsem, že s rychlostí, kterou jsme měli na cílové rovince, tam nepředjedeme, takže to byl naplánovaný manévr. Využil jsem celý KERS a chtěl jsem ho dostat po vnější straně, pak jsme se střetli."

Další článek: Náročnost svého úkolu jsem podcenil, připouští Kovalainen