Bottas ve své první rallye obsadil konečné páté místo

Pilot Mercedesu ve formuli 1 Valtteri Bottas absolvoval svůj první závod v rallye. V Arctic Lapland Rally ve Finsku s Fordem Fiesta WRC vyhrál jednu etapu a obsadil celkové páté místo.

Bottas, který řídil vůz podobné specifikace jako tovární jezdci Fordu v Mistrovství světa v rallye (WRC), závodil proti finským jezdcům s méně výkonnými vozy specifikace R5, které se využívají v kategorii WRC2.

Po sedmém a devátém nejrychlejším času v úvodních dvou rychlostních zkouškách se do pátečního odpoledne Bottas dostal na průběžnou pátou příčku, kterou si udržel až do cíle soutěže. Bottasovým navigátorem byl Timo Rautiainen, který dlouhou dobu tvořil posádku s Marcusem Gronholmem a v letech 2000 a 2002 získal titul ve WRC.

Na krátké 3,5 km dlouhé rychlostní zkoušce Mäntyvaara si připsal také vítězství, když Henrika Pietarinena porazil o 2,3 sekundy.

Právě Pietarinen držel se svou Škodou Fabia po celou dobu soutěže čtvrtou pozici, kterou potvrdil vítězstvím v posledních dvou rychlostních zkouškách.

Soutěže se zúčastnil také bývalý pilot formule 1 Mika Salo, který za volantem Fabie obsadil jedenácté místo.

Soutěž vyhrál Emil Lindholm s Volkswagenem Polo GTI R5.

Další článek: Víkendového 24hodinového závodu v Daytoně se zúčastní i piloti F1

8:55 | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.