Bottas: V závodě jsem nemohl využít lepších módů motoru

Kvůli obavám z přehřívání pohonné jednotky nemohl Mercedes podle Valtteriho Bottase ve Velké ceně Rakouska vozů formule 1 využít plný výkon a bojovat o vítězství.
Bottas: V závodě jsem nemohl využít lepších módů motoru

Finský pilot obsadil v Rakousku třetí místo za Maxem Verstappenem z Red Bullu a Charlesem Leclercem z Ferrari. Mercedes přitom nevyhrál závod poprvé od loňské Velké ceny Mexika.

„Museli jsme před brzděním často pouštět plyn a jet na volno, v závodě jsem nemohl využít lepších módů motoru. Vždy jsme kvůli přehřívání byli v bezpečnostních módech. Bylo to, jako bychom dnes nemohli závodit,“ řekl Bottas.

„Bylo hezké, když jsem měl dobrou pozici na trati a před sebou volno. Za těchto podmínek jsem rád, že jsem na stupních vítězů a získal jsem také pár bodů na Lewise,“ řekl Bottas, který dojel třetí před pátým Lewisem Hamiltonem.

„Problémy dnes byly ve skutečnosti větší, než jsme očekávali. Věděli jsme, že to bude náročné. K tomu všemu jsme ztráceli na přítlaku.“

Hamilton problémy nechápe

Nejhorší výsledek sezóny zaznamenal v Rakousku Hamilton, který dojel na páté pozici. Také Brit musel podle svých slov před brzděním do zatáček pustit plyn a jet několik desítek metrů na volnoběh.

„Nejsem si jistý, proč jsme dnes měli tyto problémy a ostatní ne. Oni nemuseli před brzděním jet na volnoběh a celou dobu tlačili přesně tak, jak by se ve formuli 1 mělo,“ řekl Hamilton, který v letošní sezóně skončil nejhůře druhý.

„Na volnoběh jsem jel více než 400 (metrů) v každém kole. Byli jsme hodně vzadu. Myslím, že kdybychom tohle nemuseli dělat, měli bychom rychlost. Bohužel ale tak to bylo.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Nechám rozhodnout komisaře, říká Leclerc po kontaktu s Verstappenem