Bottas v Monaku omylem pustil Räikkönena a pomohl mu na body

Kimimu Räikkönenovi by se v GP Monaka možná nepodařilo vrátit do bodované desítky, kdyby mu cestu neuvolnil krajan Valtteri Bottas. Ten říká, že se spletl.
Bottas v Monaku omylem pustil Räikkönena a pomohl mu na body

Po kolizi s Pérezem musel Räikkönen v závěru závodu neplánovaně do boxů, defekt zadní pneumatiky by mu neumožnil dojet až do cíle, takže musel přezout.

Poté mu ještě dvě kola před cílem patřila třináctá pozice za Gutiérrezem, Bottasem a Hülkenbergem a první desítka se zdála být daleko. V předposledním kole však pilot Lotusu překonal Gutiérreze a Bottase a v první zatáčce posledního kola nakonec i Hülkenberga, čímž si zajistil zisk jednoho bodu.

Jak ukazuje toto video, Bottas Räikkönena pustil. To se nelíbilo Sauberu, protože Švýcaři věřili, že kdyby se tak nestalo, Hülkenberg by desátou pozici ubránil. Bottas to však vysvětlil tím, že si myslel, že ho Räikkönen coby vedoucí jezdec předjíždí o kolo.

Räikkönenovi se tím zároveň podařilo udržet dlouhou šňůru závodů na bodech, už 23 Grand Prix za sebou dokončil v první desítce. Na vyrovnání historického rekordu Michaela Schumachera 24 Grand Prix v řadě na bodech mu schází už jen jedna.

Další článek: Formule 1 si dala s novými motory vlastní gól, říká Whitmarsh

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen