Bottas uznal, že je Ferrari v Německu rychlejší

Kvalifikační bitva na Velkou cenu Německa vozů formule 1 vyzněla ve prospěch Ferrari, když pole position získal Sebastian Vettel. Pilot Mercedesu Valtteri Bottas, který obsadil druhé místo, přiznal, že Ferrari bylo v kvalifikaci jednoduše rychlejší.
Bottas uznal, že je Ferrari v Německu rychlejší

Finský pilot, který před víkendem o další rok prodloužil smlouvu s Mercedesem, se svým závěrečným pokusem dostal na provizorní pole position, ovšem Vettel na jeho pokus odpověděl o další dvě desetiny rychlejším časem.

„Byla to vyrovnaná bitva o pole position, myslím ale, že na konci bylo Ferrari zkrátka rychlejší, hlavně Sebastian. K mému poslednímu kolu, tak tu a tam by se setina sekundy našla, maximálně ale 0,1 s, ale oni zkrátka byli až příliš rychlí,“ uznal Bottas.

„Bylo to dobré kolo, hlavně v posledním sektoru. Bylo tam něco, co mi chybělo v první jízdě v Q3, ale pocit z vozu jsem měl docela dobrý, takže to kolo bylo dobré,“ dodal.

Hamiltona v kvalifikaci postihl problém s hydraulikou

Hamiltona v kvalifikaci postihl problém s hydraulikou

Mercedes čeká druhý domácí závod v řadě. Minule ve Velké Británii obsadil Bottas čtvrté a Lewis Hamilton druhé místo. Na Hockenheimringu bude proti Ferrari na čele bojovat za Mercedes alespoň na začátku závodu jen Bottas, jelikož Hamilton bude po technických problémech v kvalifikaci startovat až ze 14. místa.

„Pro nás jako tým je to důležitý závod, je to jeden z našich domácích závodů. Pro Mercedes a Daimler, takže je to velké. Ale tohle je pozice, ze které budeme startovat. Musíme z toho vytěžit maximum,“ řekl Bottas.

„Alespoň startují druhý. Zítra to bude dlouhý závod a jsem si jistý, že Lewis se dokáže vrátit na první pozice. Viděli jsme, že se děje spousta věcí, takže se nevzdáváme a stále věřím, že zítra můžeme mít dobrý výsledek.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (28) Další článek: Na lepší než čtvrté místo to nebylo, říká Verstappen