Bottas trvá na svém. Dostal novou spojku

Valtteri Bottas na startu Grand Prix Španělska přišel o první místo. Po závodě z toho vinil svou spojku.
Bottas trvá na svém. Dostal novou spojku

Mercedes pár dní po závodě oznámil, že spojka na Bottasově voze je v pořádku a za jeho horším startem byla nižší přilnavost na jeho straně trati. Nakonec ale došlo k výměně spojky.

„Prošli jsme si všechny detaily a věci, které mohu zlepšit na své straně a které může zlepšit tým,“ řekl Bottas v Monaku.

„Můžeme vidět příčinu. (Daná) Spojka je už fyzicky vyřazena, ale šlo i o další věci, které se týkají kontrolní stránky toho nešťastného momentu.“

„Byl jsem na limitu gripu, což způsobilo určité otálení a proměnlivost točivého momentu. Provedli jsme změny, abychom zabránili, že se to bude opakovat.“

Bottas vinil ze špatného startu spojku. Tým problém nenašel

Bottas vinil ze špatného startu spojku. Tým problém nenašel

Foto: Getty Images / Michael Regan

Další článek: Leclerc očekává těžký víkend. Podle Verstapena je jasným favoritem Mercedes

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.