Bottas Toro Rosso pro závod nevidí jako hrozbu

Valtteri Bottas z Williamsu doplní na roštu Velké ceny Španělska Sebastiana Vettela na ferrari ve druhé řadě. Felipe Massa skončil devátý.
Bottas Toro Rosso pro závod nevidí jako hrozbu

Za Bottasem však třetí řadu kompletně obsadili mladíci z Toro Rosso Carlos Sainz jr. a Max Verstappen. Fin je však pro závod nepovažuje za hrozbu.

„Nečekáme, že nás zítra budou ohrožovat,” řekl čtvrtý Bottas. „Myslím, že máme stále lepší rychlost než oni. Udělali krok vpřed, v závodě jsme ale podle mě silnější my. Žádný tým nemůžete nikdy podcenit, ale podle toho, co jsme viděli v pátek, bychom měli být jasně před nimi.”

Čtvrtá příčka přitom byla podle Bottase pro Williams maximem, klíčem pro boj s Ferrari přitom podle něj bude dobře zvolená strategie.

„Myslím, že jsme se zase o trochu zlepšili a jdeme správným směrem. Víme, že Ferrari má z pohledu závodní rychlosti výhodu. Takže je na nás, abychom vymysleli nějakou strategii. Je to těžký okruh na předjíždění, takže snad se nám podaří udržet jednoho z nich za sebou.”

2,076 sekundy na nejrychlejšího Nica Rosberga a sekundu na Bottase ztratil v kvalifikaci devátý Massa.

„Jsem zklamaný, protože jsem ve svém rychlém kole v Q3 udělal ve třetí zatáčce chybu,” lituje Massa.

„Vyjel jsem mimo trať, což mě stálo spoustu času. V Q2 jsem musel použít dvě sady měkčí směsi pneumatik, abych si pojistil postup. Nebýt té chyby, mohl jsem být v nejlepší pětce. Rychlost auta při delších jízdách včera vypadala slušně, takže pokud budu mít dobrý start, měl bych se posunout vpřed.”

Foto: Getty Imgages / Paul Gilham

Další článek: Rosberg myslel na Bahrajn, Hamilton měl problém s vyvážením

10:45 | UPDATE: Grosjeana navštívil šéf týmu. Popáleniny se hojí dobře. Grosjean bude z nemocnice propuštěn v úterý.
20:26 | Péreze ze závodu vyřadil pár kol před koncem problém s MGU-K.
20:09 | UPDATE: Podle Steinera se Grosjean cítí dobře, má obvázané ruce, zlomeného zdá se nic.
19:25 | Jezdci se ve svých prohlášeních věnují úvodní hrozivé nehodě. Jejich reakce pak nejspíše shrneme, v prohlášeních se tak věnujeme spíše samotnému závodu.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod Hamilton