Bottas: Tohle byl můj dosud nejlepší víkend

Williams si dojel pro velmi slušný výsledek a v šampionátu se dostal před McLaren. Bottas skončil třetí, Massa hned za ním.
Bottas: Tohle byl můj dosud nejlepší víkend

Valtteri Bottas zhodnotil víkend Velké ceny Rakouska coby nejlepší v jeho dosavadní kariéře. Po startu ze druhé pozice totiž poprvé vystoupil na stupně vítězů, když do cíle dojel za piloty Mercedesu na třetím místě.

„Celkově bych řekl, že to byl můj dosud nejlepší víkend“, řekl Bottas. „Jsem vážně šťastný za celý náš tým. Po celý víkend jsme byli velice silní. Je to dílem tvrdé práce. Zlepšujeme se, blížíme se pozicím, na které patříme. Je hezké odjet čistý závod a získat pro tým spoustu bodů.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Bottas dodal, že i dnes by bylo velmi těžké porazit Mercedes. Na otázku, zda by pomohla například lepší strategie, Fin odpověděl: „To je těžká otázka. Musíme zjistit, jestli není něco, co jsme mohli udělat lépe. Pro tuto chvíli jsem rád za to, co jsme jako tým dokázali, ale neustále míříme výš. Z dat v trénincích jsme věděli, že to bude těžké. Včera se nám to opravdu povedlo, takže jsme věděli, že neděle bude možná náročná, ale nakonec to bylo lepší, než jsme čekali.“

Felipe Massa po startu z pole position byl se čtvrtým místem zklamaný, na celkovém výsledku však viděl pozitiva.

„Jsem velice šťastný za Valtteriho, odvedl skvělou práci. Svedli jsme dobrou bitvu s Mercedesem, ale bylo jasné, že nevyhrajeme. Já se musel celý závod ohlížet na svoje pneumatiky a taky jsem měl problémy s provozem. Zastavit z prvního místa a vyjet ven čtvrtý bylo trochu zklamáním, ale takové je závodění.

Byl to pozitivní víkend pro celý tým a taky emotivní. Hlavní je, že jsme získali 27 bodů, což znamená, že se posouváme v Poháru konstruktérů. Hodně jsme se zlepšili, ale ještě nás čeká spousta práce, abychom stáhli Mercedes.“

Závodní inženýr Williamsu Rob Smedley měl pro svůj tým pouze slova chvály: „Myslím, že dnešního dne jsme dostali vše, co šlo. Uvážíme-li, kde byl tým před dvanácti měsíci a kde jsme teď, měli by být všichni na tento výsledek hrdí a užít si tento moment.“

Další článek: GP Rakouska: Nejrychlejší kolo zajel Pérez, nejrychlejší zastávku předvedl Williams

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10