Bottas: Tak dobré výkony jsem od sebe před sezonou nečekal

Fin se svou rychlostí v pátečních trénincích dokáže vyrovnat i Pastoru Maldonadovi. Jak ale sám přiznal, stále se toho musí ještě hodně přiučit.
Bottas: Tak dobré výkony jsem od sebe před sezonou nečekal

Valtteri Bottas zastává u Williamsu dlouhodobě roli záložního jezdce. Pravidelně dostává šanci v pátečních volných trénincích a týmu se za to odměňuje slibnými výsledky. V letošní sezoně dosáhl velkého pokroku, s nímž ani on sám příliš nepočítal.

"Jsem spokojený s tím, jak jsem se zlepšil. Když jsem si před startem sezony stanovil cíle, asi jsem nečekal, že budu mít tak rychle takovou rychlost, protože už prvních pár pátečních tréninků bylo velmi dobrých," odpověděl Valtteri Bottas Autosportu na otázku, jak by zhodnotil dosavadní průběh tohoto ročníku.

Velmi dobře si Fin počíná také v porovnání s Pastorem Maldonadem: "Je hezké vidět, že se mu vyrovnám a že někdy jsem rychlejší, a pořád si myslím, že když budu více jezdit, mohu toho také ještě více předvést. Stále se toho však musím ještě hodně naučit."

Další článek: Pro Alonsa zůstávají největšími soupeři v boji o titul Vettel s Hamiltonem

17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.