Bottas spoléhá na sedačku u Williamsu, s jinými týmy nejedná

Valtteri Bottas se cítí připravený na závodní debut a doufá, že mu ho umožní Williams. Nikoho jiného zatím neoslovil.
Bottas spoléhá na sedačku u Williamsu, s jinými týmy nejedná

Bottas si u Williamsu vybudoval dobré jméno díky své rychlosti, ale vedení stáje stále váhá, jakou jezdeckou sestavu nasadí do příští sezóny. Své místo by měl mít jisté Maldonado, jehož týmovým kolegou zřejmě bude někdo z dvojice Senna - Bottas.

Finský záložník Bottas pochopitelně doufá, že příležitost dostane on. Na otázku EspnF1, zda jedná i s jinými týmy, odpověděl: "Ne, v tuto chvíli ne. Protože ideální by bylo zůstat u Williamsu a my pořád čekáme na zprávy od týmu o příštím roce. Takže doufám, že nebudu muset jednat s žádným jiným týmem."

Bottas rozhodně nechce zůstat u testování. "Opravdu chci závodit, určitě. Už letos to bylo dost těžké jen sledovat, jak v neděli závodí, takže určitě potřebuji závodit."

A proč si finský pilot myslí, že by měl před Sennou dostat přednost právě on? "Myslím, že dokážu přinést mladou rychlost, dokážu přinést dobrou rychlost. Myslím, že pokud budu moci jezdit více a získat další zkušenosti, budu se hodně vyvíjet a dokážu odvést opravdu dobrou práci."

Diskuze (95) Další článek: Ferrari slibuje pro zbytek sezóny agresivní vývoj
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00