Bottas: Spojování s místem u Ferrari mi nepomohlo

Spekulace spojující Valtteriho Bottase s přestupem z Williamsu do Ferrari během loňské letní přestávky pro něj byly zneklidňující a měly vliv na jeho koncentraci a konečné výsledky.
Bottas: Spojování s místem u Ferrari mi nepomohlo

Jméno finského pilota bylo skloňováno v souvislosti s jeho možným přestupem k Ferrari a nahrazením Kimiho Räikkönena. Později však Bottas sám prodloužil smlouvu s Williamsem a v konečném hodnocení loňské sezóny obsadil pátou pozici.

„Bylo to zatím nejvíce znepokojující období mé kariéry,“ přiznal Bottas Autosportu.

„Opravdu jsem pocítil, co dokážou média, každý závod se mě novináři ptali na ty samé otázky. Dokonce i na ulici se vás běžní lidé neustále ptají na ty stejné věci. Pořád. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.“

„Není to ideální, protože během závodního víkendu chcete myslet jen na to, jak dosáhnout perfektního výsledku. Když tu ale jsou takové spekulace, tak je to náročnější. Nepomáhá to, ale to je F1.“

„Myslím ale, že to šlo dobře. Samozřejmě to vůbec nepomohlo výsledkům a koncentraci, tak citelná ztráta to ale nebyla.“

Technický ředitel Williamsu Pat Symonds souhlasí s tím, že tyto spekulace se projevily na výkonech finského pilota.

Bottas: Spekulace o Ferrari nenarušily mé vztahy s Williamsem

Bottas: Spekulace o Ferrari nenarušily mé vztahy s Williamsem

„Přál bych si, aby se to nestalo, jelikož jej to podle mě ovlivnilo,“ řekl Symonds. „Valtteri se přes to ale přenesl.“

Bottas si z toho však odnáší také pozitiva, jelikož to bere jako dobrou zkušenost do budoucna, kdy by se stal znovu předmětem spekulací.

„Byla to pro mě dobrá zkušenost. Stále mě, doufejme, čeká dlouhá kariéra a velmi pravděpodobně přijde ještě spousta spekulací, možná už v roce 2016. Dobře mě to připravilo na to, jak se s tím vypořádat. Teď jsem se v tom ocitl, takže myslím, že z dlouhodobého hlediska je to dobré.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (40) Další článek: Buenos Aires ePrix: vítězství Birda a fantastický Buemi
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00