Bottas: Spekulace o Ferrari nenarušily mé vztahy s Williamsem

Fina příští rok čeká čtvrtá sezóna v barvách stáje z Grove.
Bottas: Spekulace o Ferrari nenarušily mé vztahy s Williamsem

Valtteri Bottas si myslí, že letní spekulace spojující ho s Ferrari pro příští rok nikterak neublížily jeho vztahu s Williamsem.

Média spojovala Fina s Ferrari, jelikož italská stáj neměla pro příští sezónu potvrzeného druhého pilota vedle Sebastiana Vettela. Spekulace nakonec tým z Maranella ukončil poté, co oznámil prodloužení smlouvy s Kimim Räikkönenem.

Před Velkou cenou Itálie pak svou jezdeckou sestavu pro příští sezónu potvrdil také Williams, který si ponechá Bottase a Felipeho Massu.

„Nyní můžeme začít na vývoji vozu pro příští rok a bez jakýchkoliv pochybností sdílet všechny potřebné informace,“ napsal Bottas na svém blogu na stránkách Williamsu.

„Náš vztah nebyl vůbec narušen, což se může stát, když si lidé myslí, že chcete odejít z týmu. Nevznikla ale žádná škoda a já jsem velmi šťastný, že s týmem zůstávám. Oni jsou naopak šťastní, že si mě nechávají.“

„Ve Williamsu si rozumím s každým člověkem a za ty roky jsme si vybudovali opravdu velmi dobrý pracovní vztah.“

„Myslím, že tohle je v tuto chvíli pro mě to nejlepší místo a to, že oba pokračujeme, pro nás bude dobré, obzvlášť proto, že budu mít stejného týmového kolegu. Společně máme dobrý základ a můžeme spolupracovat, abychom dosáhli ještě lepších výsledků.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: S Pérezem podepíšeme před Singapurem, ujišťuje Force India

12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.