Bottas si v Rakousku vyjel první letošní pole position

Po dvou druhých místech v kvalifikacích na závody v Kanadě a Francii si pilot Mercedesu Valtteri Bottas na Red Bull Ringu dojel pro první pole position v letošní sezóně formule 1 a do Velké ceny Rakouska odstartuje před svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem z první pozice.
Bottas si v Rakousku vyjel první letošní pole position

Bottas se na první pozici dostal už svým úvodním pokusem v závěrečné části kvalifikace. Fin zajel časem 1:03.130 nový rekord okruhu a Hamiltona porazil o 19 tisícin sekundy.

„Po celý víkend jsme se z pohledu nastavení vozu zlepšovali. Pro tento víkend máme na voze nové díly, pracujeme na tom, aby byl vůz dobře vyvážený a vůz se chová dobře,“ řekl Bottas.

„V poslední jízdě jsem věděl, že mohu najít ještě desetinu z předchozího pokusu, to se mi podařilo. Musím jen mít dobrý, čistý start, nic úžasného. Nikdo nemusí být hrdinou v první zatáčce. Mohu vás ujistit, že jsem více hladový po vítězství než kdokoliv jiný na startovním roštu, takže do toho půjdu,“ dodává Bottas, který naposledy zvítězil v posledním závodě loňské sezóny v Abú Dhabí.

Hamilton nestačil

I přesto, že vyhrál oba páteční tréninky a také v sobotním dopoledním tréninku byl rychlejší než Bottas, v kvalifikaci na rakouském okruhu čtyřnásobný mistr světa Lewis Hamilton na svého týmového kolegu nestačil. Je to přitom letos počtvrté, co Bottas v kvalifikaci porazil Hamiltona.

„Tohle je skvělý výsledek pro tým, jsem opravdu rád, že máme první dvě místa. Gratuluji Valtterimu, dnes odvedl lepší práci. Vydal se úplně jiným směrem v nastavení vozu a když se na to podívám zpětně, měl jsem jít tím směrem i já. Jsem skutečně vděčný za všechnu tu tvrdou práci všech v továrně, pomohli nám vylepšit vůz, posunout se vpřed a zajistit si první řadu,“ řekl Hamilton.

„Nemůžete tady příliš jet za jiným autem, takže se tu obvykle příliš nepředjíždí, uvidíme ale, jestli to změní ty tři DRS zóny. Ferrari odstartuje na ultra měkké sadě pneumatik, zatímco Red Bull a my budeme startovat na super měkké, bude to zajímavé. Mezi těmi pneumatikami je rozdíl ve výkonnosti, takže bude obtížné udržet za sebou na startu Sebastiana, ale dám do toho vše. Zítra to bude vyrovnané, ale pro závod jsme v dobré pozici,“ věří Hamilton.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Kvalifikaci na GP Rakouska 2018 vyhrál Valtteri Bottas

13:54 | V Barceloně se budou hlídat traťové limity v první a druhé zatáčce. Ve třinácté a patnácté jako vloni ne...
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00