Bottas si starosti nedělá. Mercedes mu řekl, že o Vettela nemá zájem

Mercedes řekl, že příchod Sebastiana Vettela nevylučuje, ale přednost mají jeho jezdci: Bottas, Russell, potenciálně i Ocon. Stejnou informaci dostal i Valtteri Bottas.
Bottas si starosti nedělá. Mercedes mu řekl, že o Vettela nemá zájem

Spousta lidí by Sebastiana Vettela ráda viděla u Mercedesu. Už méně ale samotný Mercedes. Toto Wolff sice řekl, že by bylo nedůstojné Vettela rovnou odmítnout, ale přednost mají současní jezdci. Kromě Bottase se tím myslí i George Russell.

Přednost mají současní jezdci, ale nikdy nevíte. Wolff nevylučuje příchod Vettela

Přednost mají současní jezdci, ale nikdy nevíte. Wolff nevylučuje příchod Vettela

„Po celou dobu jsme byli s mým týmem velmi otevření, pokud jde o to, jaká je situace a jak to bude z hlediska smlouvy,“ řekl Bottas pro Sky Sports.

„Dostal jsem docela přímou zprávu, že ne, že neuvažují o Sebovi.“

Bottas má letos opět jen roční smlouvu. „Je to pro mě stejné jako každý rok. Neliší se to od žádné jiné sezóny. Vždy se vedou rozhovory a situace byla pro mě stejná.“

„Připadá mi to docela zábavné. Neodjel jsem ani jeden závod a někteří už sedí v mé sedačce. Několikrát mě to rozesmálo. Z této strany není žádný tlak, protože mám pro tuto sezónu ve své hlavě stále jasný cíl.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Aston Martin aka Racing Point odložil otevření nové továrny o rok

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10