Bottas si podle Norrise zaslouží velký trest za způsobení nehody v první zatáčce

Valtteri Bottas by měl podle Landa Norrise dostat přísný trest za způsobení kolize, která v první zatáčce Velké ceny Maďarska formule 1 vyřadila několik jezdců.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Bottas si podle Norrise zaslouží velký trest za způsobení nehody v první zatáčce | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Pilot Mercedesu měl špatný start a ztratil několik pozic. Při brzdění do první zatáčky pak na vlhké trati zezadu narazil do Norrisova mclarenu, který následně narazil do boku red bullu Maxe Verstappena. Pro Norrise s Bottasem závod skončil.

Norrise kolize a odstoupení mrzí. Skončila tak série 15 závodů, ve kterých Brit bodoval.

„První kolo. Nevím, proč k tomu muselo dojít. Proč riskoval při dělání takové blbosti? Nemohu s tím ale nic udělat, takže nemám moc co říct,“ řekl pro Sky Norris.

„Když já dostanu penalizaci, když na ostatních tratích nedělám ani nic špatného, pak on by měl dostat mnohem větší penalizaci, než jsem dostal já. Doufám, že (komisaři) mají nějaký rozum a dělají, co by měli, na mně to ale nezáleží.“

Valtteri Bottas nakonec od sportovních komisařů dostal trest poklesu o 5 míst na startu příštího závodu v Belgii.

Další článek: Hromadná nehoda, jeden vůz na startu. GP Maďarska 2021 vyhrál Ocon

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.