Bottas si kontroloval rychlost, Hamilton dal do jeho stíhání vše

Vítěz posledního závodu letošní sezóny formule 1, Velké ceny Abú Dhabí, Valtteri Bottas z Mercedesu řekl, že v průběhu závodu si kontroloval rychlost i přes tlak ze strany svého týmového kolegy Lewise Hamiltona, který zakončil sezónu druhým místem.
Bottas si kontroloval rychlost, Hamilton dal do jeho stíhání vše

Bottas jel po startu z pole position na čele závodu, po zastávkách v boxech se mu však přiblížil Hamilton na rozdíl půl sekundy. V 17. zatáčce však letošní mistr světa udělal chybu a na Bottase ztratil.

Ztrátu na Bottase sice postupně Hamilton znovu smazával, ovšem Fin si dokázal dojet pro své letošní třetí vítězství.

„Je to pro mě opravdu důležité vítězství,“ řekl Bottas, který tak navázal na letošní triumfy v Rusku a Rakousku. „Měl jsem docela obtížný vstup do druhé poloviny roku. Tvrdě jsem pracoval na všech problémech, zlepšoval se a tento víkend pole position, vítězství... s takovým zakončením sezóny nemohu být šťastnější.“

„Kontroloval jsem si svou rychlost a to, že jsem v závodě vedl, byl hezký pocit. Měl jsem jedno drobné probrzdění, když jsem se blížil k pomalejším vozům, jinak ale žádné problémy a v posledních pěti kolech jsem začal zrychlovat, dokázal jsem si vybudovat náskok a jsem skutečně spokojen.“

„Vůz byl velmi dobrý a znovu za tuto sezónu děkuji týmu, velmi děkuji. Skutečně jsem si to užil.“

Hamilton vyzdvihl letošní výkon týmu

Letošní mistr světa Hamilton, který se z titulu radoval už dva závody před koncem sezóny v Mexiku, po závodě v Abú Dhabí řekl, že do stíhání svého týmového kolegy Bottase na prvním místě dal vše.

„On dnes odvedl skvělou práci, když mě za sebou udržel, ale byl to skvělý závod,“ řekl Hamilton.

„V každém jednom kole jsem do toho dal vše, je velmi těžké tu předjíždět, takže jakmile se dostanete do posledního sektoru, tak se trochu trápíte.“

„Dal jsem do toho vše a chci jen říct velké díky týmu tady i v továrně. To, co pro nás letos vyrobili, je zkrátka neuvěřitelné a je opravdová čest pro ně závodit a mít takovou podporu... děkuji všem.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (4) Další článek: F1 má nové logo
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00