Bottas se zlobí na Maldonada kvůli neférovému předjetí

Valtteri Bottas je přesvědčený, že ho jeho týmový kolega Pastor Maldonado předjel v Suzuce způsobem, který by za normálních okolností vedl ke kolizi.
Bottas se zlobí na Maldonada kvůli neférovému předjetí

Jezdci Williamsu spolu svedli souboj v závěru japonské Grand Prix, Maldonado předjel Bottase v šikaně před cílovou rovinkou.

"Snažil jsem se ho zablokovat na vnitřku, ale on zabrzdil tak pozdě, že jsem nemohl jet jinam než rovně přes šikanu, takže to bylo dost riskantní," popisoval Fin pro Autosport.

"Kdybych si držel svoji stopu, určitě bychom bourali. Asi to nebyl ten nejférovější manévr, bylo tam velké riziko kolize. Já brzdil pozdě, ale on brzdil tak pozdě, že tam nebyl prostor pro dvě auta. Já byl na vnější straně a on byl na bílé čáře, takže jsem musel jet rovně."

Maldonado kritiku svého týmového kolegy odmítl, je přesvědčený, že si počínal čistě.

"Závodili jsme, bylo to poslední kolo a všechny ostatní vozy ho předjížděly," vysvětloval svůj pohled. "Měl špatný výjezd z předchozí zatáčky a já byl mnohem rychlejší než on."

"Nechal tam místo a já jsem to zkusil. Bylo to těsné, ale byl to celkem čistý manévr."

Vedení Williamsu do souboje nijak nezasahovalo a ani nezasáhne. "Nepoužili jsme žádné týmové příkazy," potvrdil šéfinženýr Xevi Pujolar.

"Celý závod byl Valtteri vpředu a Pastor vzadu, nechali jsme je závodit a v posledním kole se potkali v poslední zatáčce, ale tak to občas chodí. Nechcete poškodit auto, ale asi to patří k závodění."

Další článek: Renault přišel na nějaký trik, obává se Mercedes

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.