Bottas se zlobí na Maldonada kvůli neférovému předjetí

Valtteri Bottas je přesvědčený, že ho jeho týmový kolega Pastor Maldonado předjel v Suzuce způsobem, který by za normálních okolností vedl ke kolizi.
Bottas se zlobí na Maldonada kvůli neférovému předjetí

Jezdci Williamsu spolu svedli souboj v závěru japonské Grand Prix, Maldonado předjel Bottase v šikaně před cílovou rovinkou.

"Snažil jsem se ho zablokovat na vnitřku, ale on zabrzdil tak pozdě, že jsem nemohl jet jinam než rovně přes šikanu, takže to bylo dost riskantní," popisoval Fin pro Autosport.

"Kdybych si držel svoji stopu, určitě bychom bourali. Asi to nebyl ten nejférovější manévr, bylo tam velké riziko kolize. Já brzdil pozdě, ale on brzdil tak pozdě, že tam nebyl prostor pro dvě auta. Já byl na vnější straně a on byl na bílé čáře, takže jsem musel jet rovně."

Maldonado kritiku svého týmového kolegy odmítl, je přesvědčený, že si počínal čistě.

"Závodili jsme, bylo to poslední kolo a všechny ostatní vozy ho předjížděly," vysvětloval svůj pohled. "Měl špatný výjezd z předchozí zatáčky a já byl mnohem rychlejší než on."

"Nechal tam místo a já jsem to zkusil. Bylo to těsné, ale byl to celkem čistý manévr."

Vedení Williamsu do souboje nijak nezasahovalo a ani nezasáhne. "Nepoužili jsme žádné týmové příkazy," potvrdil šéfinženýr Xevi Pujolar.

"Celý závod byl Valtteri vpředu a Pastor vzadu, nechali jsme je závodit a v posledním kole se potkali v poslední zatáčce, ale tak to občas chodí. Nechcete poškodit auto, ale asi to patří k závodění."

Další článek: Renault přišel na nějaký trik, obává se Mercedes

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10