Bottas se letos trápil na okruzích s drsnějším asfaltem

Valtteri Bottas má téměř za sebou svou první sezónu u Mercedesu po boku Lewise Hamiltona.
Bottas se letos trápil na okruzích s drsnějším asfaltem

Fin byl Mercedesem angažován poté, co po zisku svého prvního titulu mistra světa formule 1 po loňské sezóně oznámil konec kariéry Nico Rosberg. Na Bottase tak čekal nelehký úkol. S Hamiltonem po svém boku přesvědčit vedení značky, že si zaslouží sedačku u týmu na více než jeden rok, na který s ním Mercedes před letošní sezónou podepsal smlouvu.

Bottas vyhrál dva závody - v Rusku a Rakousku. K tomu zatím letos přidal pět druhých a čtyři třetí místa. I tím přispěl Mercedesu k zisku čtvrtého triumfu v Poháru konstruktérů v řadě.

Finovi, který předtím působil u Williamsu, se dařilo zejména na okruzích s hladkým povrchem, naopak na tratích s hrubším povrchem zaostával.

„Obzvlášť po letní přestávce jsem měl v některých letošních závodech problémy. Okruhy jako Spa, Suzuka, Malajsie byly místa, kde jsem se nejvíce trápil, protože asfalt je tam o něco drsnější,“ řekl Bottas pro Motorsport.com.

„Jsou tam delší zatáčky, více rychlých zatáček, kde dostávají pneumatiky zabrat. Na hladkém asfaltu můžete jet trochu jinak.“

Musíme postavit auto, se kterým Bottas dokáže jezdit, říká Lauda

Musíme postavit auto, se kterým Bottas dokáže jezdit, říká Lauda

„Jasně jsem viděl, na kterých věcech musím zapracovat z pohledu svého jezdeckého stylu a jak na tomto typu tratí nastavit vůz. Z těch závodů, ve kterých jsem se trápil, jsem se rozhodně hodně naučil. Jsem přesvědčen o tom, že až se vrátím, budu podávat lepší výkony.“

Bottas během sezóny prodloužil s Mercedesem smlouvu o další rok. Doufá přitom, že udělá další krok vpřed a bude se i nadále zlepšovat.

„Osobně očekávám mnohem lepší výsledky,“ netají se Bottas. „Letos jsem se od celého týmu, Lewise a mých vlastních problémů hodně naučil.“

„Věřím, že pokud budu v zimě tvrdě pracovat, všechno zanalyzuji a začnu novou sezónu s týmem, který znám, a s vozem, který budu znát mnohem lépe, než jsem poznal letošní, tak to bude mnohem lepší.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Úspěch ve formuli 1 z velké části závisí na genetice, věří Rosberg

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen