Bottas: S titulem vicemistra nemůžu být úplně spokojen

Skončit na druhém místě v mistrovství světa je krásné. Zároveň to ale znamená prohru v přímém souboji, který rovněž jede v nejlepším autě v poli.
Foto: Getty Images / Pool
Bottas: S titulem vicemistra nemůžu být úplně spokojen | Foto: Getty Images / Pool

Valtteri Bottas v posledním letošním závodě potvrdil, že se stane vicemistrem světa za rok 2020. Max Verstappen, který v celkovém pořadí skončil třetí, na něho ztratil devět bodů.

Na novopečeného sedminásobného mistra světa Hamiltona však nabral manko 124 bodů. Hamilton navíc kvůli onemocnění musel vynechat jeden závod.

Po posledním závodě sezony se tak musel vypořádat s dotěrnými dotazy novinářů. Byl se sezonou spokojen?

„Mám-li mluvit z pozice jezdce – byl jsem v nejlepším týmu. Z toho důvodu druhé místo není zas tak docela uspokojivé. Pravdou však je, že pomoci týmu v zisku čtvrtého vítězství v Poháru konstruktérů za sebou v mém případě (a sedmém celkově) bylo opravdu něco.  

Jasně, je to lepší než skončit třetí. Příští víkend na galavečeru FIA nejspíš dostanu nějakou trofej, na kterou se budu ve stáří a s šedinami ve vlasech rád dívat. Ale přesto doufám, že jednoho dne získám větší pohár,“ řekl Bottas.

Finský pilot zahájil sezonu ve velkém stylu a po prvním závodě byl v čele šampionátu. Postupem času však začal na svého zkušenějšího kolegu nabírat manko.

Další článek: Interlagos prodloužil smlouvu s F1. V kalendáři zůstane do roku 2025

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?