Bottas: S titulem vicemistra nemůžu být úplně spokojen

Skončit na druhém místě v mistrovství světa je krásné. Zároveň to ale znamená prohru v přímém souboji, který rovněž jede v nejlepším autě v poli.
Foto: Getty Images / Pool
Bottas: S titulem vicemistra nemůžu být úplně spokojen | Foto: Getty Images / Pool

Valtteri Bottas v posledním letošním závodě potvrdil, že se stane vicemistrem světa za rok 2020. Max Verstappen, který v celkovém pořadí skončil třetí, na něho ztratil devět bodů.

Na novopečeného sedminásobného mistra světa Hamiltona však nabral manko 124 bodů. Hamilton navíc kvůli onemocnění musel vynechat jeden závod.

Po posledním závodě sezony se tak musel vypořádat s dotěrnými dotazy novinářů. Byl se sezonou spokojen?

„Mám-li mluvit z pozice jezdce – byl jsem v nejlepším týmu. Z toho důvodu druhé místo není zas tak docela uspokojivé. Pravdou však je, že pomoci týmu v zisku čtvrtého vítězství v Poháru konstruktérů za sebou v mém případě (a sedmém celkově) bylo opravdu něco.  

Jasně, je to lepší než skončit třetí. Příští víkend na galavečeru FIA nejspíš dostanu nějakou trofej, na kterou se budu ve stáří a s šedinami ve vlasech rád dívat. Ale přesto doufám, že jednoho dne získám větší pohár,“ řekl Bottas.

Finský pilot zahájil sezonu ve velkém stylu a po prvním závodě byl v čele šampionátu. Postupem času však začal na svého zkušenějšího kolegu nabírat manko.

Váš názor Další článek: Interlagos prodloužil smlouvu s F1. V kalendáři zůstane do roku 2025
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00