Bottas: Rok 2019 je zatím mým nejlepším

Valtteri Bottas považuje letošní sezónu formule 1 za svou dosud nejlepší v kariéře.
Bottas: Rok 2019 je zatím mým nejlepším

Pilot Mercedesu začal sezónu vítězstvím v prvním závodě v Austrálii, ke kterému přidal triumf i v ulicích ázerbájdžánského Baku.

Získal také čtyři pole position, stejně jako jeho týmový kolega Lewis Hamilton, a vyrovnal tím svůj dosavadní rekord z roku 2017.

Z posledních dvou závodů přitom vytěžil jen čtyři body za osmé místo v Maďarsku, v předchozím závodě v Německu do cíle po nehodě nedojel.

„Pozitivní je, že je to z pohledu výkonnosti moje nejlepší sezóna, stále se zlepšuji. Kvalifikace jsou dobré, závody jsou lepší a lepší, ale samozřejmě jsem (v Maďarsku) nemohl zjistit, jak dobrá byla moje rychlost, protože to pro mě byl zcela odlišný závod,“ připomněl Bottas závod na Hungaroringu, který poznamenala jeho kolize s Charlesem Leclercem v prvním kole, po které si poškodil přední křídlo.

Bottas pracuje na plánu B pro případ odchodu z Mercedesu

Bottas pracuje na plánu B pro případ odchodu z Mercedesu

„To jsou pozitiva. Negativa jsou, že tu stále byly závody, kde jsme ztratili příležitosti. Někdy to byl tým, někdy já. Stále nám chybí vyrovnanost ve výsledcích.“

Bottas proto v současné chvíli na vedoucího Hamiltona ztrácí 62 bodů.

„Je to samozřejmě velká ztráta, mnohem větší, než jakou bych chtěl, taková ale nyní je a nemohu s tím nic víc dělat. Stále zbývá spousta závodů, ale samozřejmě je to trochu zrádná situace. Tak to ale je,“ uzavírá Fin.

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Sainz Jr. neočekává, že se McLarenu letos podaří odpoutat od středu pole