Bottas: Rok 2019 je zatím mým nejlepším

Valtteri Bottas považuje letošní sezónu formule 1 za svou dosud nejlepší v kariéře.
Bottas: Rok 2019 je zatím mým nejlepším

Pilot Mercedesu začal sezónu vítězstvím v prvním závodě v Austrálii, ke kterému přidal triumf i v ulicích ázerbájdžánského Baku.

Získal také čtyři pole position, stejně jako jeho týmový kolega Lewis Hamilton, a vyrovnal tím svůj dosavadní rekord z roku 2017.

Z posledních dvou závodů přitom vytěžil jen čtyři body za osmé místo v Maďarsku, v předchozím závodě v Německu do cíle po nehodě nedojel.

„Pozitivní je, že je to z pohledu výkonnosti moje nejlepší sezóna, stále se zlepšuji. Kvalifikace jsou dobré, závody jsou lepší a lepší, ale samozřejmě jsem (v Maďarsku) nemohl zjistit, jak dobrá byla moje rychlost, protože to pro mě byl zcela odlišný závod,“ připomněl Bottas závod na Hungaroringu, který poznamenala jeho kolize s Charlesem Leclercem v prvním kole, po které si poškodil přední křídlo.

Bottas pracuje na plánu B pro případ odchodu z Mercedesu

Bottas pracuje na plánu B pro případ odchodu z Mercedesu

„To jsou pozitiva. Negativa jsou, že tu stále byly závody, kde jsme ztratili příležitosti. Někdy to byl tým, někdy já. Stále nám chybí vyrovnanost ve výsledcích.“

Bottas proto v současné chvíli na vedoucího Hamiltona ztrácí 62 bodů.

„Je to samozřejmě velká ztráta, mnohem větší, než jakou bych chtěl, taková ale nyní je a nemohu s tím nic víc dělat. Stále zbývá spousta závodů, ale samozřejmě je to trochu zrádná situace. Tak to ale je,“ uzavírá Fin.

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Sainz Jr. neočekává, že se McLarenu letos podaří odpoutat od středu pole

15:03 | George Russell testoval v Abú Dhabí s Mercedesem pneumatiky pro rok 2021. Během dvou dnů ujel 218 kol.
8. prosince | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz