Bottas pracuje na plánu B pro případ odchodu z Mercedesu

Mercedes pro příští rok vybírá mezi Bottasem a Oconem. Fin přiznal, že pracuje na plánu B pro případ, že by o sedačku přišel.
Bottas pracuje na plánu B pro případ odchodu z Mercedesu

„Samozřejmě, když jste v této situaci, tak musíte mít, stejně jako u všeho ve formuli 1, plán B a někdy dokonce plán C,“ řekl Bottas.

„Vždy je dobré mít různé plány a to je to, co dělám. Opravdu nejsem nervózní, ale určitě by bylo dobré slyšet nějaké zprávy od týmu. Vědět, co chtějí dělat.“

Bottas versus Leclerc: Kdo koho vlastně trefil?

Bottas versus Leclerc: Kdo koho vlastně trefil?

Bottasovi nyní určitě nepomohl výsledek z Maďarska. „Samozřejmě, když jednáte o smlouvě, tak to nikdy nepomůže. Někdo si myslí, že někteří jezdci podávají pod tlakem, když je vše na limitu, dobré výkony, ale mně to nepomáhá.“ 

„Neřekl bych, že když jsem se dostal do první zatáčky, tak jsem o tom přemýšlel. Ale byl jsem velmi hladový po vítězství. Nezáleží na tom, zda existují jednání o smlouvě, nebo ne. Chtěl jsem vyhrát tento závod, tak jsem riskoval.“

„Prostě to nešlo tak, jak bylo plánováno. Mohlo to být zcela odlišné. Bavíme se o centimetrech. Tak to někdy chodí.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Váš názor Další článek: Ferrari strašně moc potřebuje vyhrát, říká Brawn
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00