Bottas popřel, že by mohl během sezóny skončit. Rýpnul si do Red Bullu

Britská média přinesla tento týden informaci, podle které Mercedes ztrácí důvěru v Bottase a ten by tak mohl v průběhu sezóny skončit. Nahradil by ho Russell. Bottas to ve Španělsku popřel.
Foto: Getty Images
Bottas popřel, že by mohl během sezóny skončit. Rýpnul si do Red Bullu | Foto: Getty Images

Informaci o možném konci Bottase přinesl Daily Mail. Bottas to ale popřel.

„Vím, že nebudu v polovině sezóny nikým nahrazen,“ řekl Bottas. „Tým tohle nedělá. Mám smlouvu na tento rok a ve F1 je jen jeden tým, který takové věci dělá a my to nejsme.“

Bottas tím zcela určitě myslel Red Bull. Včera uplynulo pět let od chvíle, kdy Red Bull oznámil, že ve Velké ceně Španělska 2016 pojede místo Kvjata Verstappen. V roce 2019 pak Gaslyho nahradil v průběhu sezóny Albon.

„Z mé strany neexistuje žádný tlak. Vím, jak se věci mají. Vždy se objevují nějaké nesmysly. Je to součást sportu.“

Grosjean v overalu Mercedesu! Chystá se na rozlučkový test s mistry světa

Grosjean v overalu Mercedesu! Chystá se na rozlučkový test s mistry světa

Po třech závodech ztrácí Bottas na Hamiltona už 37 bodů. Nebojí se však toho, že by musel začít pomáhat týmovému kolegovi v boji o titul.

„Do konce sezony zbývá ještě 20 závodů, což je obrovské množství bodů,“ řekl Bottas. „Rozhodně se nevzdávám cíle pro tento rok. Vždy věřím, že se tvrdá práce vyplatí, takže budu dál tvrdě pracovat a věřit. Vím, že výsledky přijdou a vyplatí se to.“

„Týmových příkazů a podobných věcí se upřímně řečeno nebojím. Vůbec ne. Vím, že teď existuje určitá ztráta, ale je to začátek sezóny. Pro mě nemá smysl o tom začínat přemýšlet, takže si nedělám starosti.“

Další článek: Red Bull na lovu. Potvrdil, že Mercedesu přetáhl dalších pět zaměstnanců pro Red Bull Powertrains

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.