Bottas ovládl Austrálii. Byl to můj nejlepší závod vůbec, říká

Valtteri Bottas z Mercedesu suverénním způsobem vyhrál úvodní závod letošní sezóny formule 1, Velkou cenu Austrálie.
Bottas ovládl Austrálii. Byl to můj nejlepší závod vůbec, říká

Po startu z druhé pozice si Bottas v nájezdu do první zatáčky poradil se svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Vedení v průběhu závodu postupně navyšoval a dojel si pro svůj první triumf od Velké ceny Abú Dhabí v roce 2017.

„Nevím, co říct. Start byl opravdu dobrý. Byl to rozhodně můj nejlepší závod vůbec. Nevím, co se stalo, cítil jsem se velmi dobře a všechno jsem měl pod kontrolou. Vůz byl dnes velmi dobrý. Opravdu zábavné a já si to dnes potřebuji užít,“ říká Bottas.

Fin si za nejrychlejší kolo zajeté v závěru závodu připsal také bonusový bod, který se od letošní sezóny nově uděluje. Z Austrálie si proto odváží celkem 26 bodů a o osm bodů vede průběžné pořadí před Hamiltonem.

„Věděl jsem, že je to pro tento rok nové pravidlo. Tím, že jsem měl opravdu dobrou rychlost, jsem si pro něj chtěl v závěru dojet. S opotřebovanými pneumatikami je to vždy riskantní, ale vyplatilo se to. Jsem šťastný a nemohu se dočkat dalšího závodu,“ dodal.

Hamilton za sebou udržel Verstappena

Zatímco Bottas v průběhu závodu neměl vážnějšího soupeře, jeho týmový kolega Lewis Hamilton si musel hlídat Sebastiana Vettela a následně Maxe Verstappena.

„Je to dobrý víkend pro tým, takže musím být za všechny šťastný. Valtteri dnes odjel neuvěřitelný závod, zaslouží si to. Nás čeká nějaká práce, je to ale více, než v co jsme jako tým mohli doufat,“ řekl Hamilton.

Pětinásobný mistr světa také dodal, že přijít o vítězství po startu z pole position bylo „trochu frustrující, když máte až do té chvíle dobrý víkend, budu však tvrdě pracovat, aby to příště bylo lepší.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (7) Další článek: Velkou cenu Austrálie 2019 vyhrál Bottas, Verstappen dovezl Hondu na pódium