Bottas odvedl skvělou práci, říká ironicky Horner

V Silverstonu srazil Verstappena Hamilton. V Maďarsku srazil Bottas přímo i nepřímo oba jezdce Red Bullu.

„Taková je krutost ávodění,“ řekl Horner po závodě. „Valtteri měl bohužel špatný start, zřejmě špatně odhadl brzdění a odvedl pro Mercedes skvělou práci, když vyřadil oba naše vozy.“

Reakce jezdců Mercedesu na závod v Maďarsku

Reakce jezdců Mercedesu na závod v Maďarsku

Kontakt způsobil „značné škody“ na obou vozech. Pérez musel skončit a jeho motor bude zřejmě poškozený. Verstappen sice pokračoval, ale s poškozeným vozem a v cíli závodu byl jen desátý.

„U Sergia jsme přišli o další motor a Maxův závod byl samozřejmě značně ovlivněn. Musím říct, že mechanici udělali zázraky, aby to auto znovu zprovoznili, protože už jen to, že se na něm podařilo narovnat potrubí kvůli kapalinám, byla neuvěřitelná pomoc.“

„V posledních několika závodech jsme měli obrovskou smůlu. Bylo to dost drsné, co se týče poškození, dílů a motorů.“

Znovu vyřazen Mercedesem. Verstappena mrzí ztráta bodů v posledních závodech

Znovu vyřazen Mercedesem. Verstappena mrzí ztráta bodů v posledních závodech

Do další části sezóny chce jít ale Red Bull bojově naladěn. „Bylo to pár těžkých týdnů, ale věci se mohou velmi rychle obrátit, jak jste právě viděli. A do konce šampionátu zbývá ještě dlouhá cesta."

Bottas dostal za kolizi penalizaci pěti míst na startovním roštu. Horner pochybuje, že se to ukáže jako výrazný handicap ve Spa-Francorchamps, kde je předjíždění mnohem snazší než na Hungaroringu.

„Trest je takový, jaký je. Bohužel, kdyby to byla trať jako tato, mělo by to samozřejmě trochu větší následky, ale na trati jako Spa se do konce druhého kola vrátí na svou pozici. Řekl bych, že Mercedes... dnes pro ně odvedl dobrou práci, že?“

Další článek: Sebastian Vettel byl diskvalifikován z Velké ceny Maďarska. Tým se možná odvolá

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00