Bottas nevzdává souboj o titul. Bude ale potřeba hodně štěstí, uvědomuje si

Valtteri Bottas je čtyři závody před koncem sezóny jediný, kdo ještě může Lewise Hamiltona připravit o šestý titul mistra světa.

Bottas ztrácí na Hamiltona 64 bodů. Do konce sezóny je možné získat 104 bodů. Spolehlivost Hamiltona i jeho vozu je ale velmi vysoká. Pokud už nezíská titul v Mexiku, stane se tak patrně o týden později v Austinu.

„Pokud existuje teoretická šance, tak opravdu nic nevzdávám,“ řekl Bottas.

„Japonsko bylo dobrým příkladem ... na trati, kde je těžké předjíždět. Startujete třetí, ok, dvě ferrari před vámi. Je těžko to vyhrát, ale je to možné,“ odkazuje Bottas na své vítězství v Suzuce.

„Všechno je možné, i když jsem také realistický. Je faktem, že budu muset mít velké štěstí, abych vyhrál všechny zbývající závody, ale jo, v tuto chvíli na to moc nemyslím.“

Bottas uvedl, že je čistě jeho vina, že má tak velkou ztrátu na Hamiltona. „Je to moje chyba, kterou se snažím do budoucna napravit. Jde ale o pozici, ve které teď zkrátka jsme. Vezmeme to závod po závodě a uvidíme, jak to půjde.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Mick bude jednou mistrem světa F1, věří Kehmová

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
9. srpna | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen